تماس با تیم تالارساز دانلود کاتالوگ گالری تصاویر تالارها استاندارد های معماری مشاوره دکوراسیون صفحه اصلی        
  مشاوره، طراحی، اجرا و بازسازی تالارهای پذیرایی  
  »» آشنایی با طراحی تالار پذیرایی  
 

 

 طراحی تالار پذیرایی اصول منحصر به خود را دارد. قبل از بررسی اصول فنی و مهندسی طراحی تالار پذیرایی، بهتر است به موارد فرهنگی دخیل در این امر سری بزنیم. مواردی که بهترین تالار پذیرایی ایران را به صورت کامل از بهترین تالار پذیرایی در کشوری مانند فرانسه جدا می‌کند، در حالی که نمونه ایرانی شباهت های زیادی با نمونه‌ای در ترکیه خواهد داشت. با تالارساز همراه باشید.

■■

طراحی تالار پذیرایی از جمله مواردی است که گمانه زنی های زیادی در رابطه با آن می‌شنویم! بسیاری از افراد نا آشنا به اصول طراحی تالار پذیرایی، این کار را امری ساده انگاشته و بدون توجه به نکات ریز طراحی تالار پذیرایی و اصول طراحی تالار عروسی، اقدام به این کار می‌کنند! برای گذر از این امر، مانند طراحی هر نوع کاربری دیگر، بهترین کار برای طراحی تالار، تالار باغ و هر نوع مکان جهت پذیرایی، مراجعه به مشاوره ساخت و طراحی تالار پذیرایی است. در این رابطه با تالارساز همراه باشید.

■ طراحی تالار پذیرایی و فرهنگ!

 

آشنایی با طراحی تالار پذیرایی

اگر نگاهی به نمونه تالارهای عروسی موجود در جهان بیندازیم، به این امر پی می‌بریم که طراحی تالار عروسی، باغ تالار، تالار پذیرایی و در کل طراحی تالار پذیرایی در فرهنگ های مختلف، متفاوت بوده و بنابر سلیقه، خواسته‌ها، ذائقه، اقلیم، نوع نگرش به جشن و مهمانی و هر نوع رویداد، فرم بنا می‌تواند کاملا متفاوت باشد!
برای مثال، طراحی تالار پذیرایی در کشورهایی مانند ایران، ترکیه، عربستان و ... به هم شبیه بوده و اصولا به سمت نشان دادن نوعی تجمل می‌رود و ساخت و ساز در این عرصه با توجه به اصول نوین طراحی تالار پذیرایی یا طراحی باغ تالار انجام می‌شود. در حالی که در سوی دیگر، در کشورهای اروپایی، مانند فرانسه، بسیار دیده می‌شود که با تغییر کاربری مکانی قدیمی که اغلب قلعه‌های قدیمی هستند، به سمت ایجاد فضایی برای میهمانی و جشن می‌روند. این فضاها در ایران، اغلب برای پوشش دادن جمعیتی قابل توجه و با توجه به اصول و ضوابط، طراحی می‌شوند و در اغلب موارد فقط پوشش دهنده همان مراسم هستند، ولی در کشوری مثل فرانسه با توجه به نوع فضا، اغلب جمعیت کمی پوشش داده می‌شود و گاه محل اقامتی است که صاحبان میهمانی می‌توانند آنجا را برای اقامت بیشتر نیز اجاره کنند!
این موارد در طراحی تالار پذیرایی از عمده تفاوت‌هایی است که قابل توجه است، همانگونه که در کشوری مثل آمریکا نیز اغلب از هتل‌ها به عنوان محل برگزاری مراسم‌ها استفاده می‌شود.

 

آشنایی با طراحی تالار پذیرایی

 

لذا با در نظر گرفتن این شرایط و توجه به موارد مشابه و متفاوت در طراحی تالار پذیرایی، و با بررسی آن‌ها، می‌توان تالار عروسی را به سمتی پیش برد که مخاطب را بیشتر راضی نموده و برای رزرو تالار پذیرایی شما صف بکشند!
در همین راستا بررسی نمونه‌های داخلی و خارجی یعنی بهترین تالارهای پذیرایی ایران، بهترین تالارهای پذیرایی جهان و مواردی از این قبیل، کمک شایان توجهی به طراحان و کارفرمایان در زمینه طراحی تالار پذیرایی می‌کند.
بهترین تالارهای پذیرایی تهران
شاید بتوان نمونه بهترین تالارهای پذیرایی ایران را در پایتخت یافت، به ویژه در منطقه گرمدره تهران که باغ تالارها و باغ پذیرایی نیز به میزان قابل توجهی طراحی شده‌است و مخاطبان بسیاری دارد. برای مثال باغ تالار دانیال (عمارت دانیال) در این منطقه از جمله مواردی است که می‌توان به عنوان نمونه مناسب در طراحی تالار پذیرایی از آن یاد کرد و آن را در اصول طراحی تالار عروسی مد نظر قرار داد.
تیم مجرب تالارساز، در زمینه مشاوره طراحی و ساخت تالار با شما همراه است تا بهترین تصمیم را در این زمینه بگیرید.

 


آشنایی با طراحی تالار پذیرایی

ه 

 

 

 

 

 
 
»» تعدادی از پروژه های انجام شده توسط گروه طراحان تالارساز:
 
تالار پذیرایی محمد تالار پذیرایی قصرمهستان باشگاه پذیرایی نیاوران تالار پذیرایی کلاسیک تالار پذیرایی امپرادور تالار پذیرایی عالی قاپو
تالار پذیرایی آناهیتا تالار پذیرایی یاس تالار پذیرایی لوتوس رستوران سنتی طاها رستوران شرکت آریاساسول تالار پذیرایی پاسارگاد
مشاهده همه گالری ها         گالری محوطه سازی
 
     
 
نقشه دفتر


آدرس: تهران، سعادت‌آباد، خیابان سی و هفتم، پلاک 24، واحد 4

تلفن: 02122185772 | 02146094891
همراه: 09122785006 | 09125041538
پست الکترونیک: info@ talarsaz.ir
اینستاگرام: arcnova_ir
تلگرام: arcnova_ir

اینستاگرام تلگرام
© کلیه حقوق این وب سایت و آثار درج شده در آن، برای گروه طراحان و معماران تالارساز (تالارلوکس) محفوظ بوده و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

طراحی سایت: مهدی محجوب