تماس با تیم تالارساز دانلود کاتالوگ گالری تصاویر تالارها استاندارد های معماری مشاوره دکوراسیون صفحه اصلی        
  مشاوره، طراحی، اجرا و بازسازی تالارهای پذیرایی  
  »» آشنایی با طراحی نمای تالار عروسی  
 

 

◄ طراحی نمای تالار عروسی، به عنوان موردی که تاثیری به‌سزا در جذب مخاطب و معرفی بنا دارد، از جمله عواملی است که آشنایی با آن به افراد فعال در این زمینه کمک خواهد کرد. در واقع در طراحی تالار پذیرایی، اهمیت به نما و ترفندهای جذابیت آن، نقشی مهم ایفا می‌کند. در این نوشتار از تالارساز به اهمیت طراحی نمای تالار عروسی پرداخته‌ایم.

 

همانگونه که ظاهر انسان‌ها در مرحله اول معرف آن‌هاست، نمای هر ساختمان نیز پیش از هرچیز، معرف و بیانگر آن است. در همین راستا طراحی نما از اهمیتی به سزا برخوردار است که این مورد در رابطه با طراحی نمای تالار عروسی نیز صدق می‌کند. چه بسا که این مورد در زمره کاربری‌هایی است که طراحی نما در آن از اصول لاینفک جهت جذب مخاطب است و جنبه‌ای رقابتی دارد.

 

آشنایی با طراحی نمای تالار عروسی

البته این به این معنا نیست که طراحی نمای تالار عروسی امری جداگانه است، چرا که از نکات ظریف یک طراحی خوب، توجه به نمایی است که از پلان جدا نبوده و از استراکچر و پلان جدا نیست، بلکه درون و بیرون ساختمان باید هم نوا باشند، اصلی که معماران مدرن نیز به آن پایبند بوده‌اند و از اصول کلی آن‌هاست. با تالارساز همراه باشید تا با اصول طراحی نمای تالار عروسی بیشتر آشنا شویم.

■ اصول طراحی نمای تالار عروسی

در رابطه با طراحی نمای تالار عروسی، قبل از هرچیز باید به موقعیت نسبی نما و مخاطب توجه کرد. این مورد مقیاس‌های کلی شهری و انسانی نما و نحوه معرفی تالار پذیرایی به مخاطبان و کاربران، بسته به موقعیتشان نسبت به نمای تالار را مشخص می‌کند.
در واقع در طراحی نمای تالار عروسی باید به این نکته دقت کرد که عابران پیاده، سواره و کاربران بنا آن را چگونه می‌بینند. همین مورد است که در کشوری مانند ایران طراحی نمای تالار عروسی، اغلب به سمت شکوه، جلال و القای حس فاخر بودن و تجملات رفته است و فارغ از بحث‌های ارزشی، این مورد را به امری رقابتی در تالارها بدل نموده‌است.

 

آشنایی با طراحی نمای تالار عروسی

لذا در طراحی نمای تالار عروسی بهتر است نما را به گونه‌ای طراحی کنیم که برای تمامی افراد جذاب باشد و این کار فارغ از اینکه چه سبکی را برای طراحی در نظر گرفته‌ایم، با ارتفاع بنا، المان‌های عمودی، مصالح، تزئینات به کار رفته در طراحی نمای تالار عروسی و حتی نحوه کارگزاری اسم تالار در نما تحقق می‌یابد.
سبک‌های طراحی نمای تالار عروسی را می‌توان اینگونه دسته‌بندی کرد: کلاسیک، نئو کلاسیک، مدرن، ترکیبی( التقاطی)، سنتی، کلاسیک با المانهای ایرانی و مراکشی.
در تمامی این سبک‌ها، بسته به اینکه تالار پذیرایی در چه منطقه‌ای از شهر قرار دارد، ضوابط حاکم بر طراحی نمای تالار عروسی نیز می‌تواند متفاوت باشد.

آشنایی با طراحی نمای تالار عروسی

در واقع در طراحی نمای تالار عروسی باید این مورد را در نظر گرفت که باید حداکثر زیبایی و جذابیت را به ارمغان بیاوریم بدون اینکه کار را به سمت یک بنای بی ارزش معماری پیش ببریم.
برای مثال، القای حس شکوه می‌تواند با استفاده از عناصر عمودی در نما تشدید شود و یا نورپردازی در شب جذابیت و معرفی بنا را بر عهده خواهد گرفت. تعریف درست ورودی و استفاده از مقیاس مناسب در ورودی از عوامل تاثیرگذار در مثبت بودن طراحی نمای تالار عروسی است.

■ نمای تالار پذیرایی، هزینه‌ها و اقلیم

این مورد را نمی‌توان کتمان کرد که بودجه و هزینه مورد نظر کارفرما، تاثیری مهم در اجرای نمای تالار پذیرایی دارد. در واقع این بودجه بسیاری از عوامل مثل انتخاب مصالح در طراحی تالار پذیرایی را تعیین می‌کند.
از طرفی، بحث اقلیم نیز در انتخاب مصالح و در نتیجه هزینه‌ها در طراحی نمای تالار عروسی مطرح و تاثیرگذار است. برای آشنایی بیشتر با دیتیل‌ها و جزئیات بیشتر در رابطه با طراحی نمای تالار عروسی شما را به مقاله‌ای در همین رابطه از تالارساز ارجاع می‌دهیم.

در آخر باید به این مور اشاره کرد که با توجه به اهمیت این موضوع در جذب مخاطب، بهتر است کار خود را به متخصصان امر طراحی نمای تالار عروسی بسپارید، تیم مشاوره طراحی و ساخت تالار پذیرایی در این راستا در کنار شماست تا با بهره‌گیری از تجارب خود شما را در زمینه احداث تالار پذیرایی همراهی کند.

آشنایی با طراحی نمای تالار عروسی

 

 

 
»» تعدادی از پروژه های انجام شده توسط گروه طراحان تالارساز:
 
تالار پذیرایی محمد تالار پذیرایی قصرمهستان باشگاه پذیرایی نیاوران تالار پذیرایی کلاسیک تالار پذیرایی امپرادور تالار پذیرایی عالی قاپو
تالار پذیرایی آناهیتا تالار پذیرایی یاس تالار پذیرایی لوتوس رستوران سنتی طاها رستوران شرکت آریاساسول تالار پذیرایی پاسارگاد
مشاهده همه گالری ها         گالری محوطه سازی
 
     
 
نقشه دفتر


آدرس: تهران، سعادت‌آباد، خیابان سی و هفتم، پلاک 24، واحد 4

تلفن: 02122185772 | 02146094891
همراه: 09122785006 | 09125041538
پست الکترونیک: info@ talarsaz.ir
اینستاگرام: arcnova_ir
تلگرام: arcnova_ir

اینستاگرام تلگرام
© کلیه حقوق این وب سایت و آثار درج شده در آن، برای گروه طراحان و معماران تالارساز (تالارلوکس) محفوظ بوده و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

طراحی سایت: مهدی محجوب