تماس با تیم تالارساز دانلود کاتالوگ گالری تصاویر تالارها استاندارد های معماری مشاوره دکوراسیون صفحه اصلی        
  مشاوره، طراحی، اجرا و بازسازی تالارهای پذیرایی  
  »» آشنایی با نمونه‌ای خوب از باغ تالار  
 

طراحی تالار پذیرایی، بهترین تالار عروسی و پذیرایی، بهترین تالارهای پذیرایی تهران، طراحی باغ تالار، محوطه‌سازی تالار، تبلیغات تالار، مزایای باغ تالار، آتلیه تالار، مشاوره طراحی و ساخت تالار، تالارساز

در طراحی تالار پذیرایی و عروسی، باغ تالار نقش منحصر‌به‌فرد و خاصی دارد، چرا که درآمیختن فضای سبز و محیط تالار، برای پذیرایی و مهمانی، شکوه فضا را بیشتر کرده و مهمانان را بیشتر جذب محیط می‌کند. اینکه کاربران بتوانند خاطره‌ای زیبا از تالار پذیرایی شما داشته‌باشند، نوعی اعتبار بخشی به باغ تالار شماست، و این امر میسر نمی‌شود، مگر با پرداختن به جلوه‌های بصری زیبا و جذاب و فراهم آوردن محیطی راحت به منظور آسایش و فراغت کاربران.
از این میان، سالن‌های پذیرایی و باغ‌تالارهای زیادی موجود هستند که توانسته‌اند نظر مخاطبان را جذب کنند و تبدیل به کانون توجه مراسم‌های عروسی و پذیرایی شوند. علت این امر را باید جست‌و‌جو کرد و از ایده‌های موفق آن‌ها برای بهتر شدن طراحی تالار پذیرایی و باغ تالار کمک گرفت.
پس بهتر است قبل از هرچیزی سری به نمونه‌های موفق باغ تالار، تالار پذیرایی و بهترین باغ تالارهای تهران بزنیم و دلیل موفقیت آن‌ها را بررسی کنیم.
در این قسمت، تیم تالارساز باغ تالار تاج را برای بررسی انتخاب نموده‌است.

■ آشنایی با باغ تالار تاج

باغ تالار تاج

 

باغ تالار تاج با مساحت 13000 متر مربع، در منطقه گرمدره تهران واقع شده‌است؛ منطقه‌ای که به تعدد باغ تالار و تالار پذیرایی شهره است. باغ تالارهایی با ظاهر لوکس و عمارت مانند، که با سلیقه کاربرانی که می‌خواهند شبی را در محیطی مجلل و اشرافی به سر ببرند کاملا جور است! در این میان باغ تالار تاج ظاهر و طراحی منحصر به خود را دارد که کمی از بقیه طراحی‌ها فاصله گرفته و مخاطبان زیادی نیز جذب کرده‌است.
باغ تالار تاج، کانسپت طراحی خاص خود را دارد و از یک ایده کاملا کانسپچوال تبعیت می‌کند. طراحان ایده اصلی کار را لباس عروس و تاج عروسی قرار‌داده‌اند و عمده ساخت و پرداخت‌های نمای تالار حول همین محور می‌چرخد.
متریال‌های استفاده شده در نما و برش‌های لوزی‌مانند دیواره، رنگ مصالح استفاده شده در کار که سفید یک دست است و خلوص رنگ سفید، آیین ازدواج و سپیدی رخت عروس را تداعی می‌کند.
پیش ورودی با حالت دامن عروس که به تاج منتهی می‌شود، اگرچه سعی بر انتزاعی کردن مفاهیم بوده‌است ولی در این قسمت طراحان بیانی کاملا مستقیم به تاج عروس دارند! حرکتی زیبا و نمادین نیز در این قسمت اتفاق افتاده‌است، پله‌هایی در دو طرف پیش‌ورودی تالار که هم کانسپت کار را زیبا نموده و هم برای فیلم‌برداری و عکس‌برداری خلاقیت محسوب می‌شود.

طراحی تالار پذیرایی و عروسی، نمونه‌های موفق باغ تالار، بهترین باغ تالارهای تهران، باغ تالار تاج، نمای تالار، پیش‌ورودی تالار، فضاهای داخلی، دیزاین داخلی تالار، گل‌آرایی تالار، شمع‌آرایی تالار، مشاوره طراحی و ساخت تالار پذیرایی، تالارساز

نکته جالب توجه این طرح این است که نوعی ساختار شکنی در آن مشاهده می‌شود! خبری از نماها و سرستون‌های رومی، پیش‌ورودی و ورودی کلاسیک و ... در آن نیست، در عین حال شکوه یک تالار را حفظ کرده و در نماهای خارجی و داخلی، نوعی ارائه مدرن و به روز از یک سالن پذیرایی را شاهد هستیم که موفق عمل نموده‌است.
دیواره‌های بیرونی با تکرار فرم لوزی در باغ تالار تاج، که در قسمت پیش ورودی متخلخل هستند و در جداره‌ها پر، نما را از سادگی درآورده و نقش سازه‌ای خود را نیز ایفا می‌کنند. تکرار همین فرم در سقف سالن‌های داخلی به عنوان تزئینات سقف نیز جالب توجه است. این تزئینات در سقف نورگیری مصنوعی را نیز بر عهده دارند و فقط وجهه زیبایی آن‌ها مد نظر نبوده و کاربردی نیز هستند.
توضیحی که خود طراحان طرح در رابطه با باغ تالار تاج می‌دهند اینگونه است: " گروه معماری سبکی نو برای طراحی تالاری با ویژگی‌های منحصر به فرد، برگرفته از معماری ایرانی- اسلامی و آیین فرخنده ازدواج، مبنای طرح خود را بر تاج و لباس عروس قرار داده است. در این طرح سعی شده است با استفاده از امتداد خطوط و تلاقی آنها در یکدیگر، پیوند ناگسستنی زوجین تداعی شود. در این مجموعه با بهره گیری از آبشار، آبنما، برکه، فضای سبز، قهوه خانه سنتی و اتاق عقد شیشه ای محصور در آب، سعی شده است تا حس آرامش و دلبستگی در میهمانان ایجاد شود."

باغ تالار تاج

همانطور که می‌بینیم خود طراحان طرح نیز در نقل قول آورده شده اشاره به محوطه‌سازی تالار دارند و از تلاش در ایجاد فضایی آرامش‌بخش برای مهمانان سخن می‌گویند. شاید نقطه عطف باغ تالار تاج همین اتاق عقد محصور در آب باشد که یک نوع نوآوری بر گرفته از سبک کشورهای اروپایی و باغ تالارهای مینیمال آن‌هاست.
نور‌پردازی‌های مناسب این تالار پذیرایی، در شب جلوه‌ای رویایی به کار می‌دهد. فضاهای داخلی، دیزاین داخلی تالار، آرایش سقف، گل‌آرایی تالار، شمع‌آرایی تالار و ... نیز همگی دست به دست هم داده‌اند تا محیطی زیبا و مجلل برای برگزاری جشن عروسی ایجاد کنند.
در این مقاله به طور مختصر با باغ تالار تاج آشنا شدیم، گرچه ایده‌های طراحی و زیر و بم کار به این مقاله خلاصه نمی‌شود و فقط به عنوان نمونه‌ای موفق از طراحی باغ تالار معرفی شد.

باغ تالار تاج

در آخر اگر در مارکت طراحی تالار پذیرایی فعالیت داشته‌باشید، می‌دانید که عمده خواسته کارفرمایان و کاربران به سمت مکان‌هایی با زرق و برق و ظاهری لوکس با دیزاینی اشرافی معطوف شده‌است. این تا حدودی کار را سخت می‌کند ولی با استفاده از افراد مجرب در مشاوره طراحی و ساخت تالار پذیرایی، راه برای شما هموار می‌شود. گروه مشاوره ساخت تالار پذیرایی تالارساز، در کنار شماست تا شما را از صفر تا صد ساخت تالار همراهی کند.

باغ تالار تاج
باغ تالار تاج

↑نورپردازی در شب

باغ تالار تاج
↑ نمای بیرونی

باغ تالار تاج
↑نمای بیرونی


 
»» تعدادی از پروژه های انجام شده توسط گروه طراحان تالارساز:
 
تالار پذیرایی محمد تالار پذیرایی قصرمهستان باشگاه پذیرایی نیاوران تالار پذیرایی کلاسیک تالار پذیرایی امپرادور تالار پذیرایی عالی قاپو
تالار پذیرایی آناهیتا تالار پذیرایی یاس تالار پذیرایی لوتوس رستوران سنتی طاها رستوران شرکت آریاساسول تالار پذیرایی پاسارگاد
مشاهده همه گالری ها         گالری محوطه سازی
 
     
 
نقشه دفتر


آدرس: تهران، سعادت‌آباد، خیابان سی و هفتم، پلاک 24، واحد 4

تلفن: 02122185772 | 02146094891
همراه: 09122785006 | 09125041538
پست الکترونیک: info@ talarsaz.ir
اینستاگرام: arcnova_ir
تلگرام: arcnova_ir

اینستاگرام تلگرام
© کلیه حقوق این وب سایت و آثار درج شده در آن، برای گروه طراحان و معماران تالارساز (تالارلوکس) محفوظ بوده و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

طراحی سایت: مهدی محجوب