تماس با تیم تالارساز دانلود کاتالوگ گالری تصاویر تالارها استاندارد های معماری مشاوره دکوراسیون صفحه اصلی        
  مشاوره، طراحی، اجرا و بازسازی تالارهای پذیرایی  
  »» اهمیت نورپردازی در طراحی تالار پذیرایی  
 

 

نورپردازی، در طراحی تالار پذیرایی، از جمله مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد و ساخت و پرداخت‌های ظریف منحصر به خود را داشته باشد. در این راستا، نورپردازی هر فضا و هر قسمت، داستانی متفاوت دارد که هر یک در جذب مخاطب و القای حس مطلوب در آن تاثیری جداگانه خواهد داشت. در این زمینه با تالارساز همراه باشید.

نورپردازی و توجه به جزئیات مربوط به این امر، در تمامی کاربری‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، در این میان طراحی تالار پذیرایی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و در زمان طراحی تالار عروسی باید ایده‌هایی مناسب برای نورپردازی تالار داشته باشیم.
اهمیت موضوع آنجا مشخص می‌شود که در طراحی تالار پذیرایی، عمدتا با فضایی سر و کار داریم که اغلب مواقع در شب مورد استفاده قرار می‌گیرد و از طرفی، با مجلسی پر زرق و برق مواجه هستیم که نور می‌تواند نقشی بسیار موثر در آن ایفا کند.
در ادامه با تالارساز همراه باشید تا بیشتر به ظرافت‌های مربوط به نورپردازی در طراحی تالار عروسی بپردازیم.

 

اهمیت نورپردازی در طراحی تالار پذیرایی

جزئیات نورپردازی تالار پذیرایی
قبل از هرچیز، در طراحی تالار پذیرایی و مسائل مربوط به نورپردازی آن، بهتر است به سراغ نمای تالار عروسی برویم. نمایی که اولین مواجهه موخاطب و به نوعی معرفی بنا را بر عهده دارد. در واقع القای حس اولیه را بر عهده می‌گیرد! پس بهتر است در طراحی نمای تالار عروسی، ظرافت‌های مربوط به نورپردازی را به گونه‌ای انجام دهیم که جذابیت خیره‌کننده‌ای برای مخاطب داشته باشد. نورپردازی ورودی، سر در، جداره‌ها و ... همه و همه در ایجاد حس اولیه و القای کشش در مخاطب تاثیر به‌سزایی دارد.

اهمیت نورپردازی در طراحی تالار پذیرایی

در مرحله بعد، در صورتی که با باغ تالار مواجه هستیم و در طراحی تالار عروسی، محوطه از اهمیت برخوردار است، نورپردازی در این بعد نیز مطرح شده و گامی دیگر در راستای موفقیت ما خواهد بود. با دقت به نورپردازی محوطه، به گونه‌ای که بتوانیم نورها را با فضای سبز در آمیخته و از خیرگی و زنندگی یا کورمال بودن فضا نیز پرهیز کنیم، یک نورپردازی مناسب در محوطه از الزامات طراحی تالار پذیرایی مناسب است.
درست است که مهم‌ترین فضا در نورپردازی، فضاهای داخلی تالار است ولی این به معنای عدم اهمیت دیگر بخش‌ها نیست! چرا که در یک طراحی تالار پذیرایی کامل، هر جزء و توجه به آن، در راستای دیگری تعریف می‌شود و نورپردازی سایر بخش‌ها نیز در هم‌پوشانی با نورپردازی داخلی تالار، معرف فضای کلی خواهند بود و تاثیر خود را بر مخاطب می‌گذارند.
■ طراحی تالار پذیرایی و نورپردازی فضاهای داخلی

عمده فعالیت مخاطبین و کاربران یک تالار عروسی، در فضاهای داخلی است. لذا، توجه به مواردی مثل نورپردازی در این بخش، از اهمیت ویژه‌ای برقرار است.
از طرفی می‌توان از این فرصت استفاده کرد و در طراحی تالار پذیرایی، عناصر نورپردازی را به بخشی جذاب  از دکوراسیون تبدیل نمود، این با توجه به سبک طراحی از مینیمال تا کلاسیک و اشرافی می‌تواند از شمع آرایی تا استفاده از لوسترهای مجلل تغییر کند.

 

اهمیت نورپردازی در طراحی تالار پذیرایی


علاوه بر این، نورپردازی استیج رقص، جایگاه ویژه، محل نشستن مهمان‌ها، قست سرو غذا و ... همه و همه در طراحی تالار عروسی بسیار مهم است.
در این راستا، گروه مشاوره ساخت و طراحی تالار پذیرایی تالارساز، با استفاده از مهندسین مجرب و کادری آشنا به مسائل مربوط به طراحی تالار عروسی، با شما همراه است تا بهترین تصمیم را در این زمینه اتخاذ نمایید. برای آشنایی بیشتر با طراحی تالار پذیرایی به دیگر مقالات سایت مراجعه نمایید.

اهمیت نورپردازی در طراحی تالار پذیرایی

 

 
»» تعدادی از پروژه های انجام شده توسط گروه طراحان تالارساز:
 
تالار پذیرایی محمد تالار پذیرایی قصرمهستان باشگاه پذیرایی نیاوران تالار پذیرایی کلاسیک تالار پذیرایی امپرادور تالار پذیرایی عالی قاپو
تالار پذیرایی آناهیتا تالار پذیرایی یاس تالار پذیرایی لوتوس رستوران سنتی طاها رستوران شرکت آریاساسول تالار پذیرایی پاسارگاد
مشاهده همه گالری ها         گالری محوطه سازی
 
     
 
نقشه دفتر


آدرس: تهران، سعادت‌آباد، خیابان سی و هفتم، پلاک 24، واحد 4

تلفن: 02122185772 | 02146094891
همراه: 09122785006 | 09125041538
پست الکترونیک: info@ talarsaz.ir
اینستاگرام: arcnova_ir
تلگرام: arcnova_ir

اینستاگرام تلگرام
© کلیه حقوق این وب سایت و آثار درج شده در آن، برای گروه طراحان و معماران تالارساز (تالارلوکس) محفوظ بوده و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

طراحی سایت: مهدی محجوب