تماس با تیم تالارساز دانلود کاتالوگ گالری تصاویر تالارها استاندارد های معماری مشاوره دکوراسیون صفحه اصلی        
  مشاوره، طراحی، اجرا و بازسازی تالارهای پذیرایی  
  »» باغ تالار یلان، عمارتی زیبا در گرمدره  
 

 

باغ تالار یلان در منطقه گرمدره تهران با ظرفیت 1200 نفر از سال 1383 در حال فعالیت در عرصه تالارهای پذیرایی است. این باغ تالار با طراحی شکوهمند عمارت و محوطه سازی بسیار زیبا مکانی دلپذیر برای برگزاری مراسم‌های مختلف من جمله مراسم عروسی است. امکانات باغ تالار یلان و پرسنل حرفه‌ای آن نیز به حسن شهرت این مکان کمک نموده‌است.

■ باغ تالار یلان

باغ تالار یلان

 

قبل از بررسی کلی باغ تالار یلان باید بگوییم، اگر بخواهیم سری به تالارهای پذیرایی دیگر کشورها بزنیم و مقایسه‌ای کلی بین باغ تالار، تالار عروسی و تالار پذیرایی دیگر کشورها با کشور خودمان داشته باشیم، مثل مواردی که در مقالات قبل بررسی شد، در رابطه با کشورهای اروپایی در اغلب موارد به تفاوتی بارز به ویژه در بحث طراحی و دیزاین داخلی و خارجی و ساخت و پرداخت‌های تالار خواهیم رسید. برای مثال باید به این نکته توجه کرد که ذائقه مردم ایران و انتظار آن‌ها از یک تالار پذیرایی مکانی شکوهمند و کاملا طراحی شده است، یک طراحی که دقیقا برای تالار پذیرایی باشد، ولی در دیگر کشورها شاهد مواردی از تغییر کاربری بناها و یا مدرن کردن فضاهایی کوچک به منظور طراحی یک تالار پذیرایی هستیم.
اگر بخواهیم به طرز ویژه به بررسی بهترین تالارهای پذیرایی ایران بپردازیم، خوب است که به منطقه گرمدره تهران برویم و برخی از تالارهای این منطقه را از نظر بگذرانیم. باغ تالارهایی که مخاطبان فراوانی دارند و در کمال هم نشینی با ذائقه ایرانیان به سر می‌برند. از طرفی اغلب باغ تالارهای این منطقه از طراحی استاندارد برخوردار هستند و مطابق با معیارها و ضوابط طراحی تالار طراحی شده‌اند، چیزی که در تالارهای اروپایی به ویژه تالارهای تغییر کاربری یافته کمتر دیده می‌شود.
در این نوشتار تالارساز، تصمیم به بررسی باغ تالار یلان گرفته‌ایم، باغ تالاری که از محوطه‌سازی آن گرفته تا فضاهای جانبی، عمارت اصلی و خدمات آن، طرفداران بسیاری دارد.
باغ تالار زیبای یلان
در میان باغ تالارهای زیبای منطقه گرمدره تهران، باغ تالار یلان از شهرت بسیاری برخوردار است و افرادی که خواهان برگزاری مراسم عروسی و یا سایر مراسم‌های خود در یک تالار پذیرایی لوکس هستند، باغ تالار یلان را در زمره انتخاب‌های خود قرار خواهند داد.
در طراحی تالار پذیرایی یلان، پیش از هرچیز، نمای زیبا و مجلل عمارت خودنمایی می‌کند؛ ولی زیبایی این باغ تالار تنها وجه مثبت و جذاب آن نیست، با نگاهی اجمالی به فضاهای تالار، استانداردهای طراحی، تبعیت از نیازهای روز جامعه و بازخورد مثبت مخاطبان این بنا، دلایل واضحی برای سرآمد شدن این باغ تالار خواهید یافت.
محبوبیت باغ تالار یلان تا جایی پیش رفته‌است که در سریال ایرانی محبوب دل نیز لوکیشن‌هایی را در این تالار پذیرایی ضبط نموده‌اند و این خود حکایت از منحصر به فرد بودن این بنا دارد، چرا که تهیه‌کنندگان سریال، تالاری مجلل برای این منظور مد نظر داشته‌اند.باغ تالار یلان

همانطور که در مقالات قبل گفته‌ایم باغ تالار مزایای بسیار زیادی دارد که تالار عروسی یلان نیز به عنوان تالاری در قالب باغ از تمام آن مزایا برخوردار است.
امکانات این عمارت عبارتند از:
پارکینگ اختصاصی، آسانسور، اتاق عقد مجزا، اتاق عقد داخل سالن، سفره عقد، استیج رقص، سفره خانه سنتی، کافی شاپ، محل بازی کودک، محوطه و فضای سبز، عکاسی و فیلمبرداری مناسب و با کیفیت، نورپردازی تالار، سیستم صوتی ، نمایشگر تصویر، اینترنت بیسیم، آتش بازی، گل آرایی تالار، شمع آرایی تالار و پذیرایی مناسب با کادری مجرب.
ویژگی‌های باغ تالار یلان
این عمارت از سال 1383 تا کنون در این عرصه حضور و فعالیت دارد. وقتی به باغ تالار یلان وارد می‌شوید، قبل از هرچیز به احتمال زیاد دو راه پله محوطه تالار توجه شما را به خود جلب خواهد کرد، یکی در سمت راست که به تراس سفره عقد منتهی می‌شود و دیگری در سمت چپ که به سمت کافی‌شاپ و کافه عربی راهنماست. این عمارت با محوطه‌سازی منحصر به فرد، دعوت‌کنندگی مناسبی برای مخاطب دارد، به طوری که بین در ورودی باغ و در سالن‌های اصلی، محوطه‌سازی زیبایی وجود دارد که فرد با گذشتن از آن از دنیای بیرون از تالار پذیرایی یلان جدا شده و خود را در عمارتی متفاوت خواهد یافت که قرار است ساعاتی را در آن به بزم بنشیند. در واقع باغ تالار یلان به طرز مناسب و موجهی خود را معرفی می‌کند. سبک باغ‌های فرانسوی محوطه و فضای سبز آرامش بخشی که باعث سردرگمی نمی‌شود و مسیر سنگ فرش شده به سمت سالن‌ها، افراد را به سمت مقصد اصلی راهنمایی می‌کند.

 

باغ تالار یلان

حوض‌ها، آبنماها و فواره‌های باغ تالار یلان نیز علاوه بر تامین برودت و دلچسب کردن بیشتر هوا، زیبایی مورد انتظار را نیز به همراه داشته و به کمک طراحی فضا می‌آیند.
عمارت اصلی با ستون‌هایی مجلل و قوام یافته به چشم آمده و با شکوهی که مورد پسند مخاطبان ایرانی است، خودنمایی می‌کند. از نکات جالب توجه درباره سالن باغ تالار یلان این است که در فضاهای داخلی آن شاهد اختلاف سطوح متعدد نیستیم و طراحی استیج رقص نیز با تاکید بر اختلاف سطح نیست.
این تالار با ظرفیت 1200 نفر، از سیستم گرمایش و سرمایش سقفی بهره می‌برد و نورپردازی و سیستم صدای این باغ تالار نیز در بهترین کیفیت ممکن است.
اتاق عقد باغ تالار یلان نیز بسیار منحصر به فرد بوده و به نوعی دو نوع اتاق عقد در این مکان قرار دارد، یکی در محوطه تالار پذیرایی و دیگری اتاقی سرپوشیده که کاربری آن‌ها مختص فصول مناسب با طراحی آن‌هاست.

 

باغ تالار یلان

مزیت دیگر تالار یلان را باید به پارکینگ این عمارت نسبت داد. این پارکینگ ظرفیتی برابر با ظرفیت تالار دارد و این مورد خیال مهمانان را از بابت کیفیت خدمت رسانی درمورد پارکینگ جمع خواهد نمود.
از دیگر جلوه‌های باغ تالار یلان، تراس زیبای این عمارت  است که در عکس‌ها قابل مشاهده است. از طرفی کافی شاپ‌های این تالار نیز محیط را بیشتر به یک تالار پذیرایی لوکس و مدرن نزدیک می‌کنند.
سالن‌های پذیرایی یلان، تشکیل شده از دو سالن به تفکیک جنسیت است که در لابی مجزا می‌شوند و سالن بانوان 600 نفر ظرفیت دارد.
علاوه بر تمام موارد گفته شده، خدمات جانبی این عمارت نیز در عالی‌ترین سطح ممکن قرار دارد. برای مثال، آشپزخانه‌های باغ تالار یلان چه از نظر طراحی چه از نظر پرسنل، کاملا استاندارد، مدرن، به روز و حرفه‌ای است و اغلب افراد از پذیرایی منحصر به فرد این عمارت صحبت می‌کنند.
اگر نیاز به تحقیق بیشتر در زمینه باغ تالار یلان و یا سایر تالارهای پذیرایی دارید و نیاز به مشاوره طراحی و ساخت تالار پذیرایی دارید، تیم مجرب و کاردان تالارساز با سابقه‌ای طولانی در زمینه طراحی و ساخت تالار در کنار شماست تا شما را به خواسته‌هایتان در این زمینه نزدیک کند.

 

باغ تالار یلان

باغ تالار یلان

باغ تالار یلان

باغ تالار یلان
باغ تالار یلان

باغ تالار یلان

باغ تالار یلان

باغ تالار یلان
باغ تالار یلان

باغ تالار یلان


 
»» تعدادی از پروژه های انجام شده توسط گروه طراحان تالارساز:
 
تالار پذیرایی محمد تالار پذیرایی قصرمهستان باشگاه پذیرایی نیاوران تالار پذیرایی کلاسیک تالار پذیرایی امپرادور تالار پذیرایی عالی قاپو
تالار پذیرایی آناهیتا تالار پذیرایی یاس تالار پذیرایی لوتوس رستوران سنتی طاها رستوران شرکت آریاساسول تالار پذیرایی پاسارگاد
مشاهده همه گالری ها         گالری محوطه سازی
 
     
 
نقشه دفتر


آدرس: تهران، سعادت‌آباد، خیابان سی و هفتم، پلاک 24، واحد 4

تلفن: 02122185772 | 02146094891
همراه: 09122785006 | 09125041538
پست الکترونیک: info@ talarsaz.ir
اینستاگرام: arcnova_ir
تلگرام: arcnova_ir

اینستاگرام تلگرام
© کلیه حقوق این وب سایت و آثار درج شده در آن، برای گروه طراحان و معماران تالارساز (تالارلوکس) محفوظ بوده و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

طراحی سایت: مهدی محجوب