تماس با تیم تالارساز دانلود کاتالوگ گالری تصاویر تالارها استاندارد های معماری مشاوره دکوراسیون صفحه اصلی        
  مشاوره، طراحی، اجرا و بازسازی تالارهای پذیرایی  
  »» معماری داخلی و دکوراسیون زیباترین تالار تهران :
تالار مینورام ، قسمت دوم
 
 

تالار مینورام

گروه تحقیق و توسعه تالارساز به معرفی جدیدترین و زیباترین تالارهای سال (96) در تهران می‌پردازد. براساس تحقیقات از میان تالارهای ساخته شده در 2-3 سال گذشته تالار عروسی مینورام را می‌توان یکی از زیباترین تالار تهران در چند سال اخیر نامید.
این تالار در منطقه پاسداران اطراف میدان هروی توسط شرکت آرک زیگورات (مهندس محمدپور) طراحی و اجرا شده است. مدیریت این تالار آقایان معمارزاده هستند.

در بخش اول این گزارش، به گوشه ای از ویژگیهای این تالار اشاره کردیم، و اکنون بخش دوم:

جادوی مسحور کننده تالار عروسی مینورام
(ترفندهای طراحی و اجرای دکوراسیون زیباترین تالار ایران)

در مقاله قبلی واحد تحقیق و توسعه تالارساز تالار پذیرایی مینورام واقع در منطقة شمس‌آباد (نزدیک میدان هروی) مورود ارزیابی قرار گرفت.
در اینجان اصول طراحی معماری و نما و دکوراسیون زیباترین تالارهای عروسی ایران مورد ارزیابی قرار می‌گیرد که بی‌شک یکی از بهترین و به روزترین تالارهای تهران مینورام است.

•تفاوت‌های طراحی و اجرای تالار عروشی مینورام با سایر تالارها:
1- ستونهای‌ تالار مینورام که در طبقة زیرزمین شاید نقطه ضعف پروژه بود تبدیل به مجسمه‌هایی باشکوه شده‌اند که بیننده با دیدن آنها مسحور جادوی تفکرات معمار می‌شود.
مجسمه‌های باشکوهی که با الهام از موتیفها و نقش و نگار دامن عروس فضایی بی‌نظیر آفریده‌اند.
ساقه ستوتها به روشی جدید با نورپردازی ترکیب شده‌اند.
بعضی از طرحها به اصطلاح عامه مردم نقاشی هستند و قابل اجرا نیستند، جالب آنکه واحد طراحی و نظارت و ساخت تالارهای پذیرایی تالاساز با دست توانمند مهندس محمدپور ستونها را با خلاقیتی خاص اجرایی کرده‌اند.

تالار مینورام

ستونها با تلفیقی از هنر هنرمندان گچ‌کار، تکنولوژی CNC روی متریال پی وی سی و قطعات فلز ساخته شده‌اند و هرکدام تبدیل به مجسمه‌ای با ارزش و شکوهمند شده‌اند.
بین طرح ستونها و اجرای آنها تفاوتی وجود ندارد تنها تفاوت آن اینست که ستونها در اجرا حتی از طراحی با جزئیات کیفیت بالاتری ساخته شده‌اند.
ساقه ستونها با ترکیب نوارهای ظریف با قوس ملایم و نورپردازی حرفه‌ای پشت نوارها، کاملاً سبک و شناور هستند.
در انتهای ساقه یعنی قسمت سرستون خلاقیتی منحصر به فرد اتفاق افتاده است خطوط عمودی با قوس در بالای ستونها شکفته‌اند و موتیفهای سرستون آنقدر ظریف و سبک اجرا شده‌اند گویی از ظرافت پارچه و لباسهای باشکوه عروس برای سرستون استفاده شده است و حس متریال بنایی در این‌جا وجود ندارد.
اتصال سرستون به سقف به خوبی انجام شده است.
2- تضاد و کنتراست در تالار عروسی مینورام هنر دیگه طراحی معماری تالارپذیرایی است.
تضاد رنگ سیاه سقف و سطوح سفید دیوارها و ستونها، تضاد متریال سیاه و براق سقف با متریال مات گچ دیوارها به زیبایی فضا افزوده‌اند.
طرح معماری در اینجا با استادی فراوان با ایجاد کنتراست بین تیره و روشن و سطوح براق و آینه‌ای و سطوح مات و خشن باعث جذابیت فضا شده است.
3- در طراحی معماری و دکوراسیون زیباترین تالار تهران، تالار مینورام، به لایتینگ (روشنایی) نگاه جدیدی شده است. در طرح معماری سالن زنانه و مردانه مینورام لایتینگ و روشنایی به روش همگانی تلفیق لوستر و هالوژن انجام نشده است.

تالار مینورام
خطوط شیشه‌ای کریستالها آویزان از سطوح مختلف سقف طرحی یکپارچه، بدیع و شاعرانه آفریده‌اند.
کریستالهای معلق در سقف با ترکیب نورپردازی آسمانی به ستاره‌های چشمک‌زن یک شب پرستاره می‌ماند و به گفته مشتریان تالارپذیرایی مینورام شبهای مردم و مهمانان احساس می‌کنند مهمانی در فضای شبی پرستاره واقعی برگزار شده است. این تکنیک‌های معماری نوآورانه و بدیع بوده و در طراحی و اجرای تالارها و رستورانهای دیگر در ایران دیده نمی‌شود.
ایده‌های اصیل و اورجینال در طراحی داخلی، معماری و دکوراسیون تالارپذیرایی باعث می‌شود تالار مینورام سمبل نسل جدید تالارهای پذیرایی شود؛ تلفیقی از هنر معماری، مجسمه‌سازی، طراحی مد و لباس و تعبیری شاعرانه از فضای باشکوه برای مهمانی به یادماندی.
3- ابزارها و سطوح روی دیوارهای طراحی معماری تالار مینورام در سالن زنانه به گونه‌ای انجام شده است که در حالی‌که متریالها و تنوع فرم در تالار وجود دارد کل فضای تالار یکپارچه و هماهنگ به نظر می‌رسد.
در اینجا خطهای عمودی موازی به روش جدید با ابزارها ترکیب شده‌اند. تکنیک‌های قبلی گچ‌کاری را که میراث هنر اساتید گچکاری ایران و ترکیب آن با معماری رومی است را فراموش کنید.
ابزارهای تیرگوشه و ظریف در کنار هم دیوارها را تبدیل به یک شاهکار هنری همنوا و همسو با طراحی سقف و کفسازی زیباترین تالار عروس ایران نموده است. تلفیق نورپردازی با شیارهای عمودی مثل نتهای موسیقی ریتم دلنوازی به معماری سالن می‌دهند.
دیوارها ترکیبی از خطوط آکاردئونی ظریف با گچ که به هنر اوریگامی ژاپن می‌ماند و تلفیق آن با آینه‌کاری‌های مدرن و امروزی تالار عروس و قابهای ظریف مسی و استیل جزو خلاقانه‌ترین و منحصر به فردترین دیزانهای داخلی تالار عروسی در تهران می‌باشد.
سطوح رفلکس دیوار و آینه‌ها باعث می‌شود فضای تالار عروسی دوچندان بزرگتر به نظر بیاید.
4- نقشها و موتیفها در کفسازی (واتر جت کف) با الهام از هندسه معماری ایرانی و هماهنگ با سقف فضایی مجلل و شاهانه آفریده است معضلی که در طراحی واتر جت(سنگ معرق) خیلی از تالارهای پذیرایی دیده می‌شود استفاده بیش از حد از نقوش و گلهای متنوع و رنگهای زیاد است که باعث اغتشاش بصری و شلوغ شدن فضا و بمباران بصری بیننده می‌شود.
هماهنگی و سادگی واترجت سنگ کف تالار زنانه باعث شده است فضا کاملاً هماهنگ و به هم دوخته و یک تکه باشد
. مهمانها احساس می‌کنند در فضایی مرتفع و شکوهمند ایستاده‌اند. ستونهایی که مانند مجسمه‌های نورانی از کف تالار روییده‌اند به سقف ستاره باران ختم می‌شود، مهمانان و بینندگان مسحور جادوی بی‌نظیر طراحی معماری تالار می‌شوند و شب مهمانی برایشان به یادماندنی می‌شود.
واحد طراحی و نظارت تالارسازدر حال اجرای چندین پروژه در تهران و سایر شهرستانهاست که با تکیه به خلاقیت و مهارت مهندسان و طراحان صاحب نام ایران (مهندس محمدپور) به زودی نسل جدید طراحی و اجرای معماری و دکوراسیون و نمای تالارها و رستورانها را با سبکی منحصر به فرد که تلفیق عصاره معماری ایرانی و سایر هنرهاست را ارائه خواهد داد.
.

نویسنده : جلال حسن خانی
واحد تحقیق و توسعه تالارساز

تالار مینورام

◄ استفاده از مطالب اختصاصی تالارساز ، بدون درج نام و لینک تالارساز ممنوع می باشد

 

 
»» تعدادی از پروژه های انجام شده توسط گروه طراحان تالارساز:
 
تالار پذیرایی محمد تالار پذیرایی قصرمهستان باشگاه پذیرایی نیاوران تالار پذیرایی کلاسیک تالار پذیرایی امپرادور تالار پذیرایی عالی قاپو
تالار پذیرایی آناهیتا تالار پذیرایی یاس تالار پذیرایی لوتوس رستوران سنتی طاها رستوران شرکت آریاساسول تالار پذیرایی پاسارگاد
مشاهده همه گالری ها         گالری محوطه سازی
 
     
 
نقشه دفتر


آدرس: تهران، سعادت‌آباد، خیابان سی و هفتم، پلاک 24، واحد 4

تلفن: 02122185772 | 02146094891
همراه: 09122785006 | 09125041538
پست الکترونیک: info@ talarsaz.ir
اینستاگرام: arcnova_ir
تلگرام: arcnova_ir

اینستاگرام تلگرام
© کلیه حقوق این وب سایت و آثار درج شده در آن، برای گروه طراحان و معماران تالارساز (تالارلوکس) محفوظ بوده و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

طراحی سایت: مهدی محجوب