تماس با تیم تالارساز دانلود کاتالوگ گالری تصاویر تالارها استاندارد های معماری مشاوره دکوراسیون صفحه اصلی        
  مشاوره، طراحی، اجرا و بازسازی تالارهای پذیرایی  
  »» جایگاه اتاق عقد در طراحی تالار پذیرایی  
 

 

 

اگر به دنبال طراحی تالار پذیرایی در بهترین حالت آن هستید، یکی از مواردی که باید به آن اهمیتی ویژه بدهید، پرداختن به ریز فضاها به صورت تک تک است. ریز فضاهایی که در کنار هم یک کل واحد و جذاب را تشکیل می‌دهند و پرداختن به آن‌ها می‌تواند طراحی تالار پذیرایی شما را زبان‌زد خاص و عام کند.
یکی از فضاهای مهم و اساسی در طراحی تالار پذیرایی، اتاق عقد و مسائل مربوط به آن است. قبل از هرچیز بهتر است بدانیم که تناسبات هندسی اتاق عقد تالار، بهتر است به صورت هندسه کامل و با ابعاد مناسب باشد، نه آنقدر بزرگ که از ماهیت اصلی‌اش فراتر رود و نه آنقدر کوچک که عملا کاربردی نداشته باشد.
با تالار ساز همراه باشید تا با برخی نکات در رابطه با اتاق عقد در طراحی تالار پذیرایی آشنا شویم.

 

جایگاه اتاق عقد در طراحی تالار پذیرایی

نکات طراحی تالار پذیرایی و اتاق عقد تالار
جایگاه عروس و داماد بهتر است در آکسی قرار گیرد که مهمانان دید مطلوب را دارند. در واقع در طراحی تالار پذیرایی، مسئله دید مخاطب و شسته رفته بودن فضاها به گونه‌ای که تناسبات همه چیز را به سمت وضوح فضا ببرد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
در اینجا با ابهام و پیچیدگی سر و کار نداریم و عمدتا در طراحی تالار پذیرایی به سمت شفافیت توام با شکوه می‌رویم.
مسئله بعد، دسترسی‌هاست. در طراحی هر فضا از جمله اتاق عقد، باید دسترسی‌ها را خوانا و ساده در نظر بگیریم، به گونه‌ای که رفتن از فضایی به فضای دیگر با سردرگمی همراه نباشد.
جایگاه در ورودی اتاق عقد، ارتفاع سقف کاذب،  نحوه مستقر شدن مبلمان نسبت به کشیدگی، نورگیری، نورپردازی و ... همه و همه ظرافت‌هایی است که می‌تواند در طراحی تالار عروسی توسط شما، بسیار موثر باشد.
از طرفی، تزئینات در این اتاق، حرف اول را می‌زند! این که به دور از شلوغ کاری بتوانید اتاق عقدی طراحی کنید که شکوه را برساند نشان دهنده موفقیت شما در طراحی تالار پذیرایی است.

جایگاه اتاق عقد در طراحی تالار پذیرایی

یکی از نشانه‌های موفق بودن طراحی تالار پذیرایی این است که مخاطبان و کاربران از آن چگونه یاد خواهند کرد. اگر اتاق عقد شما به گونه‌ای باشد که انتظارات را در مواردی برآورده کند، بازخورد مثبتی دریافت می‌کنید. مواردی از قبیل:

  1. مناسب بودن فضاها برای عکس‌برداری چه از نظر نور، رنگ‌، چیدمان و طراحی داخلی فضا
  2. فراهم بودن کلیه موارد در سفره عقد
  3. دید مناسب افراد به سفره عقد و جایگاه عروس و داماد، که این امر با اختلاف ارتفاع به منظور تفکیک بصری، ایجاد می‌شود.

این نکته را به خاطر داشته باشید که با توجه به افزایش مخاطبین ساخت تالار و رو به رشد بودن این زمینه از طراحی، بهترین گزینه، مراجعه به مشاوران برتر است تا بتوانید با توجه به چشم‌انداز و خواسته‌های کلی خود، به بهترین گزینه در زمینه طراحی تالار پذیرایی نزدیک شوید.
تیم مشاوره ساخت و طراحی تالار پذیرایی تالارساز، با کادری مجرب از مهندسین مشاور، در این راستا بهترین خدمات را به شما ارائه خواهد داد و شما را از صفر تا صد این پروسه راهنمایی می‌کند.

 

 

 

 
»» تعدادی از پروژه های انجام شده توسط گروه طراحان تالارساز:
 
تالار پذیرایی محمد تالار پذیرایی قصرمهستان باشگاه پذیرایی نیاوران تالار پذیرایی کلاسیک تالار پذیرایی امپرادور تالار پذیرایی عالی قاپو
تالار پذیرایی آناهیتا تالار پذیرایی یاس تالار پذیرایی لوتوس رستوران سنتی طاها رستوران شرکت آریاساسول تالار پذیرایی پاسارگاد
مشاهده همه گالری ها         گالری محوطه سازی
 
     
 
نقشه دفتر


آدرس: تهران، سعادت‌آباد، خیابان سی و هفتم، پلاک 24، واحد 4

تلفن: 02122185772 | 02146094891
همراه: 09122785006 | 09125041538
پست الکترونیک: info@ talarsaz.ir
اینستاگرام: arcnova_ir
تلگرام: arcnova_ir

اینستاگرام تلگرام
© کلیه حقوق این وب سایت و آثار درج شده در آن، برای گروه طراحان و معماران تالارساز (تالارلوکس) محفوظ بوده و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

طراحی سایت: مهدی محجوب