تماس با تیم تالارساز دانلود کاتالوگ گالری تصاویر تالارها استاندارد های معماری مشاوره دکوراسیون صفحه اصلی        
  مشاوره، طراحی، اجرا و بازسازی تالارهای پذیرایی  
  »» سازه مناسب جهت احداث تالار پذیرایی:  
 


سازه به دونوع کلی فلزی و بتونی تقسیم می شود.
در مواردی که احداث تالار در حاشیه شهر هایی می باشد یا احداث باغ تالار مد نظر است ، سوله به دلیل اقتصادی بودن و ساخت سریع سازه پیشنهاد می گردد. در مورد سازه های بتونی ( اسکلت بتونی) با توجه به تناسب ساختمان در صورتیکه بخواهیم دهنه های بزرگ بدون ستون در سالنهای عروس مردانه و زنانه داشته باشیم ، سیستم هایی مانند کوبیاکس یا یوبوت پیشنهاد می گردد که دهنه هایی حدود 10 تا 12 متر به بالا با پوترهاییکه خیلی مرتفع نیستند را ایجاد می کند. دیگر سیستمها مانند سقفهای پیش تنیده هم امکان پذیرند لیکن امکان ایجاد گشایش (برای عبور فاضلاب ،کانال عمودی و غیره وجود ندارد و این بازشوها بایستی از اول در مرحله احداث سازه جانمایی شود.
سیستمهای متعارف سقف برای سازه فلزی، تیرچه بلوک، کرمیت یا عرشه فولادی است. سقفهای عرشه فولادی کمی گرانتر هستند منتها سرعت ساخت در این سیستم بسیار بالاست. ارتفاع مناسب برای سالنهای پذیرایی اهمیت فراوانی دارند. با توجه به این که سیستم های گرمایش و سرمایشی جدید معمولاً حدود 50 – 60 سانتیمتر از زیر سقف اصلی فاصله می گیرند و سقف کاذب زیر این ارتفاع احداث می شود. برای سالنهای  احداث نیم طبقه برای فضاهای خدماتی هم وجود دارد.
2نکته طلایی در مورد سازه تالار پذیرایی
 اولین نکته بسیار مهم در طراحی و اجرای سازه اینست که اولاً پلان و حجم همزمان و بصورت رفت و برگشتی طراحی شوند، یعنی محل و ابعاد فرورفتگیها و برآمدگیها و کلیه عناصر و جانمایی داکتهای تاسیسات برق و مکانیکال از اول مشخص شوند. نماهای فاخر و مجلل تالارهای پذیرایی با کارهای حجمی ساخته می شوند.
دومین نکته برای نماسازی (سازه ساختمان) در برهایی که دید مهمی دارند عقب نشینی کند. برای مثال اگر طول زمین شما 40 متر است و حد مجاز ساخت شما 26 متر است، ستونها را در محدوده 60/25 علم کنید چون برای پیشروی امکان کنسول کردن کفها وجود دارد ولی تالارهایی که اسکلت آنها دقیقاً بر حد مجاز شهرداری احداث شده است امکان ایجاد فرمهای متنوع در نما را ندارند.
 از لحاظ قوانین شهرداری بیرون زدگی در معابر اگر از  حد مجاز بیشتر شود، ساختمان به کمیسیون ماده 100 ارجاع داده می شود یعنی جلو آمدگیها باید تخریب شوند.

»» سازه مناسب جهت احداث تالار پذیرایی:

 

 
»» تعدادی از پروژه های انجام شده توسط گروه طراحان تالارساز:
 
تالار پذیرایی محمد تالار پذیرایی قصرمهستان باشگاه پذیرایی نیاوران تالار پذیرایی کلاسیک تالار پذیرایی امپرادور تالار پذیرایی عالی قاپو
تالار پذیرایی آناهیتا تالار پذیرایی یاس تالار پذیرایی لوتوس رستوران سنتی طاها رستوران شرکت آریاساسول تالار پذیرایی پاسارگاد
مشاهده همه گالری ها         گالری محوطه سازی
 
     
 
نقشه دفتر


آدرس: تهران، سعادت‌آباد، خیابان سی و هفتم، پلاک 24، واحد 4

تلفن: 02122185772 | 02146094891
همراه: 09122785006 | 09125041538
پست الکترونیک: info@ talarsaz.ir
اینستاگرام: arcnova_ir
تلگرام: arcnova_ir

اینستاگرام تلگرام
© کلیه حقوق این وب سایت و آثار درج شده در آن، برای گروه طراحان و معماران تالارساز (تالارلوکس) محفوظ بوده و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

طراحی سایت: مهدی محجوب