تماس با تیم تالارساز دانلود کاتالوگ گالری تصاویر تالارها استاندارد های معماری مشاوره دکوراسیون صفحه اصلی        
  مشاوره، طراحی، اجرا و بازسازی تالارهای پذیرایی  
  »»سرمایه گذاری ، طرح توجیهی و مراحل اخذ مجوز تاسیس تالار پذیرایی( تالار عروسی) :  
 


راه اندازی تالار پذیرایی نیازمند برنامه ریزی و مطالعات تخصصی است. گروه تحقیق و توسعه تالار پذیرایی
 ( تالار ساز) در پی تجربه و تحقیق در روند ساخت دهها تالار پذیرایی و رستوارن در تهران و سایر شهر ها گزارشی در حوزه تاسیس تالار پذیرایی ارائه می دهد.
انواع سرمایه گذاری برای تاسیس تالار پذیرایی
1- در یک تقسیم کلی برای راه اندازی تالار پذیرایی ، موسس یا مالک  زمین و ملک است ، یا سرمایه گذاری که با صاحب زمین یا ملک شراکت می کند.
2- در مواردی ساختمان تالار موجود است یا قرار است تغییر کاربردی داشته باشد ( مثل تبدیل انواع سوله و انبار به تالار پذیرایی) و شخصی به عنوان مستاجر ساختمان را اجاره می کند و از امتیاز تالار پذیرایی استفاده میکند.
این مقاله سعی دارد، برای شروع تبدیل یک زمین خام ( مثل انواع زمین دایر ، دایر، باغ و ...) یا یک سوله به تالار پذیرایی را بررسی نماید. واحد تحقیق و توسعه تالار پذیرایی تالار ساز به زودی مقالات دیگری برای سالنهای پذیرایی در حال کار منتشر می نماید.
16  عامل موثر در برنامه ریزی و تحلیل تاسیس تالار پذیرایی و مجموعه تشریفاتی
 به گزارش واحد تحقیق و توسعه تالار ساز برای شروع سرفصلهای ذیل را بررسی می کنیم تا برنامه ریزی و طرح توجیهی راه اندازی مجموعه تشریفاتی یا تالار پذیرایی بر مبنای دید همه جانبه باشد.
1.منطقه تاسیس تالار پذیرایی ( سالنهای عروس) : اینکه تالار در شهر های بزرگ ساخته  میشود یا شهر های کوچک و در مراکز شهر قرار دارد یا حاشیه شهر . فرهنگ و سنتهای برگزاری این مراسم که در شهرهای مختلف متفاوت است.
در بعضی از شهرها و شهرستانها ، تعداد مهمانها حدود هزار نفر است، بنابراین تاسیس تالارهای با ظرفیت پایین مناسب این مناطق نیست. سیستم سرو غذا بصورت سلف سرویس در آداب و رسوم بعضی مناطق نیست و حتی وعده شام یا نهار در شهر ها با هم متفاوت است.
2- در مورد مجموعه های تشریفاتی خارج از شهر، مثل مناطق احمد آباد مستوفی ، شهریار ( باغات اطراف تهران) برنامه ریزی مجموعه تالارهای پذیرایی با مراکز شهر متفاوت است. افرادی که به این مناطق برای برپایی مراسم عروسی مراجعه می کنند. به دنبال فاصله گرفتن از نحوه برپایی مراسم در داخل شهر هستند. در ضمن در این مراسم تشریفات،معماری ساختمان بگونه ای دیگری انجام میشود و اهمیت متراژ و مقیاس محوطه سازی ( لندسکیپ) از سطح شهر بیشتراست. تالار های زیادی وجود دارند که با سیستم ساخت تالار های داخل شهر در این مناطق حضور دارند که معمولاً کسب و کار موفقی ندارند.
3- موسس تالار و این مطلب که تجربه مدیریت تالار پذیرایی را داشته است یا خیر اهمیت فراوانی دارد .
تیم تحقیق و توسعه تالارهای پذیرایی تالار ساز برای پر کردن این خلاء امکان ارتباط افرادی را که تازه به این حوزه ورود پیدا کرده اند را با صاحبان با تجربه این کسب و کار فراهم کرده است.
4- متراژ زمین، عوارض احتمالی موجود در زمین، شیب زمین ، محل وجود چاه جذبی و دسترسی به الگوی شهری، تناسبات زمین از عوامل مهم است.
5- بررسی مقررات ساخت و ساز در  منطقه مذکور، بررسی میزان سطح اشتغال مجاز ( برای مثال 2+60% برای داخل شهر تهران) ، تعداد طبقات مجاز، ارتفاع مجاز طبقات، تعداد پارکینگ مورد نیاز از لحاظ شهرداری از دیگر مسائل مهم در برنامه ریزی تاسیس تالارهای پذیرایی است. درارتباط با برنامه فیزیکی تالارهای پذیرایی و ضوابط شهرداری، تیم تحقیق و توسعه تالار ساز مقالاتی تالیف کرده که در وب سایت talarzar.ir
وجود  دارد.
6- انتخاب سطح تالار نسبت به سرمایه اولیه، بازگشت سرمایه، فرهنگ و توان هزینه کردن مشتریان برای مراسم مختلف ، همچنین انتخاب سبک ساخت و تاسیس تالار، سبک مدرن یا کلاسیک .
7- بررسی بازه زمانی ساخت و ساز نسبت به تعهدات سرمایه گذار ، قرار دادهای احتمالی ، محدودیتهای فصلی مثل گرما یا سرمای شدید و بارندگی . واحد تحقیق و توسعه تالار ساز دپارتمان کنترل پروژه را برای برنامه ریزی و کنترل زمان بندی ساخت ، تشکیل داده است.
8- برنامه فیزیکی اولیه: نوشتن فضاهای مورد نیاز و مشخص نمودن طبقات برای این فضاها، مشخص نمودن نظام دسترسیها و عملکرد ها و تخصیص فضا با توجه به برنامه ریزی فیزیکی تاسیس تالار پذیرایی و نحوه برگزاری مراسم .
فضاهای اولیه عبارتند از:
سالنهای عروسی مردانه و زنانه، پارکینگ ، آشپرخانه ، سرویسهای بهداشتی مدیریت. فضاهای جانبی : اتاق عقد ، فضای میز شام ، لابی مجزا، آتلیه عکاسی، اتاق مخصوص گریم و آرایش ، اتاقهای استقرار کارگران.
9- مطالعه استانداردهای معماری تالار پذیرایی.
10- اختصاص منابع مالی
 بنابر گزارش واحد تحقیق و توسعه تالار ساز ، تخصیص منابع مالی به موضوعات کلی ذیل مهم است.
1- مجوزها، عوارض شهرداری و ساخت ابنیه تالار پذیرایی.
2- دکوراسیون داخلی، نماها  و محوطه سازی تالار پذیرایی.
3- خرید میز و صندلی ، تجهیزات آشپزخانه ، ظروف ، تجهیزات نور پردازی  عمومی و تخصصی ، لوستر  ها و دیوار کوبها و .....
11- ایجاد یک مدل کسب و کار: مشخص نمودن الویت های درآمد زایی تالار، امکان بر قراری رستوران ، رستوران سنتی،  برگزاری ولیمه و مراسم ترحیم، مخصوصاً برای حاجیان ، درآمد زایی در ماههای محرم و صفر.
12- در حالتیکه یک در طبقه هر دو سالن مردانه و زنانه احداث می شود می توانیم امکان ترکیب این فضاها را داشته باشیم. تیم طراحی معماری و ساخت تالار ساز در تالار های کلاسیک، امپرادور و عالی قاپو این امکان را فراهم ساخته است.
13- مطالعه و تحقیقات میدانی و آنالیز سایر تالارهای پذیرایی و مجوعه های تشریفاتی در منطقه . مشخص نمودن اینکه رقبای مجموعه کدام ها هستند .
14- برنامه ریزی جهت برند سازی و مدلهای تبلیغاتی نسبت به منطقه و مشتریان تالار پذیرایی ، انواع وب سایتهای معرفی تالارها، تبلیغات تلویزیونی ، بنرها و بیلبوردها، تبلیغات دهان به دهان از طریق مشتریان قبلی.
15- تصمیم گیری در مورد ارائه منوی غذایی، سطح قیمت و روش دریافت هزینه ها از مشتریان ، زمان افتتاح برای رزرو در آخرین ماههای پیش از راه اندازی.
16.برنامه ریزی برای استخدام و روش نگهداری نیروی انسانی : مخصوصا مدیریت داخلی و آشپز شف.

طراحی پلان تالارپذیرایی (سالن عروسی)

 

 
»» تعدادی از پروژه های انجام شده توسط گروه طراحان تالارساز:
 
تالار پذیرایی محمد تالار پذیرایی قصرمهستان باشگاه پذیرایی نیاوران تالار پذیرایی کلاسیک تالار پذیرایی امپرادور تالار پذیرایی عالی قاپو
تالار پذیرایی آناهیتا تالار پذیرایی یاس تالار پذیرایی لوتوس رستوران سنتی طاها رستوران شرکت آریاساسول تالار پذیرایی پاسارگاد
مشاهده همه گالری ها         گالری محوطه سازی
 
     
 
نقشه دفتر


آدرس: تهران، سعادت‌آباد، خیابان سی و هفتم، پلاک 24، واحد 4

تلفن: 02122185772 | 02146094891
همراه: 09122785006 | 09125041538
پست الکترونیک: info@ talarsaz.ir
اینستاگرام: arcnova_ir
تلگرام: arcnova_ir

اینستاگرام تلگرام
© کلیه حقوق این وب سایت و آثار درج شده در آن، برای گروه طراحان و معماران تالارساز (تالارلوکس) محفوظ بوده و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

طراحی سایت: مهدی محجوب