تماس با تیم تالارساز دانلود کاتالوگ گالری تصاویر تالارها استاندارد های معماری مشاوره دکوراسیون صفحه اصلی        
  مشاوره، طراحی، اجرا و بازسازی تالارهای پذیرایی  
  »» ضوابط و استانداردهای طراحی تالار پذیرایی  
 

وقتی قرار باشد یک تالار پذیرایی طراحی کنیم باید به تمام جنبه های اصولی کار اشراف داشته باشیم. ضوابط و استانداردها در هر کار تخصصی از اصول پایه انجام آن کار به حساب می آید. دانستن اطلاعات کافی در رابطه با ضوابط و استانداردهای طراحی تالار پذیرایی می تواند به نوعی روند کار ساخت تالار پذیرایی شما را ساده تر کند. کار طراحی و ساخت تالار پذیرایی و عروسی بسیار تخصصی است و دانستن این روند و جزییات ضوابط و استانداردها می تواند کمک قابل توجهی به شما کند تا تیم متخصص و مجربی را برای ساخت تالار پذیرایی خود انتخاب کنید. از طرفی می تواند یک دید کلی از روال کار به شما بدهد تا بتوانید به عنوان یک کارفرمای کاربلد وارد کار شده و نظارت ویژه ای بر ساخت تالار پذیرایی خود داشته باشید. با ما همراه باشید تا ضوابط و استانداردهای کلی ساخت تالار پذیرایی را با هم مرور کنیم.

■ ضوابط و استاندارد تعیین مساحت زمین برای ساخت تالار پذیرایی

معمولا اولین مرحله برای ساخت تالار پذیرایی مشخص کردن و یا خریدن زمین مناسب برای این کار است. اولین مسئله ابعاد زمین است. برای ساخت تالار پذیرایی با توجه به تناسبات بهینه برّ زمین بهتر است در حدود 40 الی 50 متر باشد. اینکه این زمین در چه نقطه ای از شهر قرار دارد و ظرفیت مهمانانی که برای تالار پذیرایی خود در نظر دارید چه تعداد است و تعداد پارکینگ هایی که باید در مجموعه تالار پذیرایی خود تأمین کنید به چه شکل است؟ (به صورت طبقاتی و یا در محوطه) و اینکه قوانین شهرداری برای ساخت ساختمان های چند طبقه و یا سوله در آن منطقه به چه صورت است؟ و حتی کاربری های اطراف زمینی که برای ساخت تالار پذیرایی در نظر گرفته اید همه و همه ضوابط و استانداردهایی را پیش روی شما قرار می دهد که بر اساس آن باید منطقه ای که زمین در آن واقع هست را به دقت بررسی کرده و تشخیص دهید که چه زمینی را در چه منطقه ای باید خریداری کنید. پیشنهاد ما این است قبل از اقدام به خرید زمین برای ساخت تالار پذیرایی یک مشاوره با تیم تخصصی تالاساز داشته باشید. وقتی قبل از خرید زمین مشاوره می گیرید تنها محدودیتی که در انتخاب زمین خواهید داشت بودجه ای است که برای ساخت تالار پذیرایی در نظر گرفته اید. تیم تالار ساز با بررسی جامع مناطق شهر شما و با ارزیابی بودجه و خواسته های شما می تواند شما را در انتخاب زمین مناسب برای ساخت تالار پذیرایی یاری کند.

■ ضوابط و استاندارد عناصر ارتباطی در طراحی تالار پذیرایی

بعد از تعیین زمین برای ساخت تالار پذیرایی به سراغ طراحی پلان و نقشه های معماری آن می رویم. اولین و مهم ترین نکته در طراحی پلان تالار پذیرایی مشخص نمودن عناصر ارتباطی پله ها، راهروها و آسانسورهای تالار پذیرایی و عروسی است. ضوابط و استانداردها در زمینه ساخت تالار پذیرایی به ما می گوید مسیر حرکت سالن های زنانه و مردانه بهتر است تفکیک شوند. اگر در مجموعه تالارهای عروسی تعداد طبقات بیشتر از یک طبقه است بهترین حالت این است که سالن زنانه طبقه بالا و سالن مردانه طبقه پایین باشد تا حریم و محصور بودن سالن زنانه حفظ شود. رعایت این ضوابط و استانداردها در طراحی پلان تالار پذیرایی به شما کمک می کند تا نقشه های اصولی و طبق قوانین شهرداری داشته باشید و بتوانید به راحتی مجوزهای لازم را در این مرحله اخذ کنید.  

ضوابط و استانداردهای طراحی تالار پذیرایی

■ ضوابط و استاندارد فضاهای معماری تالار پذیرایی

در طراحی پلان و نقشه های معماری تالار پذیرایی و عروسی ضوابط و استانداردهایی هست که به ما می گوید فضاهایی غیر قابل حذف وجود دارند که حتما باید در نقشه های معماری تالار پذیرایی شما وجود داشته باشند تا بتوانید مجوزهای قانونی و لازم را از سازمان های ذیربط دریافت کنید. این فضاهای مهم و غیر قابل حذف سالن زنانه و مردانه، آشپزخانه، محل توزیع غذا، فضاهای ارتباطی (راهروها، پله ها و آسانسورها)، دفتر مدیریت (محل مذاکره با مشتریان تالار پذیرایی)، نمازخانه، سرویس های بهداشتی و اتاق رختکن است. فضاهای دیگری نیز هست که ضوابط و استانداردها ایجاب می کند که از این فضاها در تالار پذیرایی خود نیز بهره ببرید که در قالب ضوابط و استانداردهای ریز فضاهای تالار پذیرایی اشاره خواهیم کرد.

■ ضوابط و استاندارد ریزفضاهای تالار پذیرایی

ضوابط و استانداردهای طراحی تالار پذیرایی در رابطه با ریز فضاها به ما می گوید بهتر است این ریز فضاها عملکرد مستقلی در تالار پذیرایی داشته باشند. این ریز فضاها عبارتند از: لابی های بزرگ با ارتفاع زیاد، سالن مجزای غذا خوری، فضای سفره خانه، فضای آتلیه عکاسی، محوطه طراحی شده و... و صد البته پارکینگ که به اندازه ظرفیت مهمانان باید فضا داشته باشد و آسایش مشتریان و مهمانان آنان را در تالار پذیرایی شما فراهم کند. رعایت ضوابط و استانداردها در طراحی تالار پذیرایی و ریز فضاها می تواند به طراحی هر چه بهتر و زیباتر تالار پذیرایی شما کمک کند. این ریز فضاها هر چقدر عملکرد مستقلی در تالار پذیرایی شما داشته باشند از طرفی به زیبایی طراحی و دیزاین شده باشند. زیبایی خاصی که یک تیم متخصص و مجرب در امر طراحی تالار می تواند کمیت و کیفیت آن را تضمین کند. کاملا می تواند با میزان سود شما در ارتباط مستقیم باشد.

■ رعایت ضوابط و استانداردهای طراحی تالار پذیرایی تعیین کننده بهترین تالارهای شهر

وقتی قرار است بهترین تالار پذیرایی شهر را داشته باشید. وقتی تالار پذیرایی و عروسی خو را سرمایه ای برای سود بالای خود در نظر گرفته اید باید بتوانید با رقبای به روز خود رقابت کنید. گاهی طراحی دکوراسیون داخلی، سرو انواع غذاهای خوشمزه و سرویس دهی های متفاوت مثل گل آرایی و شمع و آرایی و آتش بازی و... می تواند شما را در برگزاری جشن ها خاص کند اما مطمئن باشید پیش از آن باید تالاری در خور با فضاهایی استاندارد و طبق ضوابط و قوانین داشته باشید که به شما اجازه دهد در مراحل زیبایی آرایی ها خودی بنمایید. یک تالار پذیرایی و عروسی با پلان و فضاهای غیر استاندارد که هیچ گونه ضوابطی را به درستی رعایت نکرده نمی تواند در بازار امروز رقابت کند و جایگاه ویژه ای نیز داشته باشد. فراموش نکنید بهترین تالارهای پذیرایی و عروسی شهر استانداردترین و با ضابطه ترین معماری را دارد.


ضوابط و استانداردهای طراحی تالار پذیرایی

 

 
»» تعدادی از پروژه های انجام شده توسط گروه طراحان تالارساز:
 
تالار پذیرایی محمد تالار پذیرایی قصرمهستان باشگاه پذیرایی نیاوران تالار پذیرایی کلاسیک تالار پذیرایی امپرادور تالار پذیرایی عالی قاپو
تالار پذیرایی آناهیتا تالار پذیرایی یاس تالار پذیرایی لوتوس رستوران سنتی طاها رستوران شرکت آریاساسول تالار پذیرایی پاسارگاد
مشاهده همه گالری ها         گالری محوطه سازی
 
     
 
نقشه دفتر


آدرس: تهران، سعادت‌آباد، خیابان سی و هفتم، پلاک 24، واحد 4

تلفن: 02122185772 | 02146094891
همراه: 09122785006 | 09125041538
پست الکترونیک: info@ talarsaz.ir
اینستاگرام: arcnova_ir
تلگرام: arcnova_ir

اینستاگرام تلگرام
© کلیه حقوق این وب سایت و آثار درج شده در آن، برای گروه طراحان و معماران تالارساز (تالارلوکس) محفوظ بوده و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

طراحی سایت: مهدی محجوب