تماس با تیم تالارساز دانلود کاتالوگ گالری تصاویر تالارها استاندارد های معماری مشاوره دکوراسیون صفحه اصلی        
  مشاوره، طراحی، اجرا و بازسازی تالارهای پذیرایی  
  »» طراحی تالار باغ  
 

در گپ و گفتهای اخیر با مالکان تالار های تهران متوجه شدیم علاقه مشتریان به برگذاری ضیافتها و جشن عروسی در تالار باغهای اطراف تهران بیشتر از تقاضا برای تالارهای عروسی داخل شهر شده است.
موضوع تغییر ذائقه و تقاضای مشتریان به خاطر عدم ترافیک زیاد و فرار از شلوغی شهرها و آرامش و امنیت بیشتر باغ تالار های بیرون شهر در سال 97 به اوج خود رسیده است.
باغها و زمینهایی که در اطراف تهران در حال تغییر کاربری به ساخت باغ تالار ( تالار باغ) میباشند عمدتا در این مناطق هستند:
باغ تالار های گرمدره، شهریار، احمد آباد مستوفی، کردان و موارد مشابه.
در طراحی و ساخت باغ تالار ها تا چند سال گذشته موضوع تاسیس تالار باغ لوکس و فاخر مطرح نبود.

طراحی تالارباغ

ساخت چند باغ تالار که توانستند الگوی منطقه را از لحاظ توقع مشتریان و مبلغ ورودی تغیر دهند ، مالکان زمین های مستعد احداث باغ تالار را به سمت احداث باغ تالار لوکس هدایت کرد.
تعدادی از باغ تالار های موفق و لوکس اطراف تهران عبارتند از:
باغ تالار یلان،
ظرفیت مناسب برای احداث تالار باغ( باغ تالار) معمولا حدود هزار نفر است. برای محاسبه متراژ زمین مناسب برای احداث تالار باغ بایستی چند موضوع در نظر گرفت شود:
1. با توجه به موقعیت زمین و گذرهای اطراف و همسایگی ها، اگر امکان تامین پارکینگ در بیرون زمین (اطراف ورودی باغ تالار) هست، متراژ کمتری زمین مورد نیاز هست.
2. در طراحی تالار باغ(باغ تالار) همانطور که از نام آن مشخص است اهمیت فضای سبز و محوطه سازی و وجود لندسکیپ به متراژ کافی بسیار مهم است. بهترین و زیباترین باغ تالارها آنهایی هستند که در انتهای یک چشم انداز باغ و محوطه ای سرسبز و چم نواز ، ساختمان اصلی تالار باغ در طراحی جانمایی شده است.

طراحی تالارباغ


3. بهتر است برای طراحی ساختمان سالنهای عروسی تالار باغ بر زمین حد اقل 40 تا 50 متر باشد.
5. متراژ مناسب برای زمین تالار باغ حد اقل 4000 متر مربع ( در حالتی که کل پارکینگها داخل تالار باز هستند حداقل 5000 متر) میباشد.
6. سازه مناسب برای احداث ساختمان اصلی تالار باغ در درجه اول سوله یا سازه فلزی یا بتنی که دهنه های بزرگی ایجاد میکنند میباشد . ( مانند خرپا، سازه یوبوت یا کوبیاکس).
7. در رویکرد جدید تالار باغهای لوکس و فاخر معمولا فضای عقد در حیاط تعبه میشود.
8. در زمان جانمایی و طراحی پلان اولیه تالار باغ ( باغ تالار) ساختمان اصلی بایستی با در نظر گرفتن قوانین اماکن و اتحادیه رستورانها وتالاردارها، امکان ادغام ( برگذاری یک جشن عروسی در یک سالن بزرگ) را در حین تفکیک فضا داشته باشد. طراحان واحد مشاوره و طراحی تالار ساز به راه حلهایی در این زمینه برای مشتریان قبلی رسیده اند.

9. معمولا نمای ساختمان در تالار باغ بهتر است با ترکیب سنگ و سیمان ساخته شود تا نمای ساختمان اصلی تالار باغ شیک و مجلل بوده ، در عین حال ساخت آن اکونومیک و ارزان شود.
10. طراحی و اجرای محوطه سازی تالار باغ با توجه به اقلیم منطقه، میزان بودجه ای که مالک باغ تالار در نظر گرفته است و اصول طراحی لندسکیپ باغ تالار ها مشخص میشود..

طراحی تالارباغ

طراحی تالارباغ

11. انواع سبک طراحی محوطه سازی در واحد طراحی و ساخت تالار باغ (تالارساز) عبارتند از:
باغ ایرانی، باغ ژاپنی، باغ انگلیسی، باغ فرانسوی، باغ مجسمه.
12. المانها و اجزای طراحی و اجرای محوطه تالار باغ میتواند شامل عناصر زیر باشد:
طراحی آلاچیق، پرگولا، آبنما، آبشار، آبگیر، جوی آب، برکه ، پلهای متنوع، راههای پیاده اصلی و فرعی، مسیر سواره و استقرار برای ماشین تشریفاتی عروس، محوطه ای برای برگزاری مراسم و آیینهای سنتی، چایخانه سنتی، سکوهایی با تمهای تاریخی، طبیعت، نقاط معروف و دیدنی کشورهای مختلف، سینمایی و غیره برای عکاسی عروس و داماد و میهمانها، امکان احداث استخر کم عمق محفوظ ( عمق حدود 30 سانتیمتر) برای گل آرایی و شمع آرایی شناور روی آب در فصول مناسب سال.


طراحی تالارباغ

دقت بفرمایید عناصر و المانها میتواند به عنوان امکان و آپشنی جداگانه برای ایجاد در آمد موازی برای تالار باشد و مزیت رقابتی تالار برای جذب مشتریانی که سایر تالار باغها را هم دیده اند ایجاد نماید.
محوطه سازی خاص میتواند موج تبلیغات ویروسی ( دهان به دهان) توسط مشتریان و مهمانها را برای تضمین رزرو تمام طول سال در تالار باغ را گسترش دهد.

واحد مشاوره طراحی و ساخت تالار ساز امکان سنجی و بررسی میزان ریسک و محاسبات ریالی هزینه طراحی و ساخت تالار باغ را انجام میدهد.


تهیه شده در واحد تحقیق و توسعه تالار ساز


 

 

 
»» تعدادی از پروژه های انجام شده توسط گروه طراحان تالارساز:
 
تالار پذیرایی محمد تالار پذیرایی قصرمهستان باشگاه پذیرایی نیاوران تالار پذیرایی کلاسیک تالار پذیرایی امپرادور تالار پذیرایی عالی قاپو
تالار پذیرایی آناهیتا تالار پذیرایی یاس تالار پذیرایی لوتوس رستوران سنتی طاها رستوران شرکت آریاساسول تالار پذیرایی پاسارگاد
مشاهده همه گالری ها         گالری محوطه سازی
 
     
 
نقشه دفتر


آدرس: تهران، سعادت‌آباد، خیابان سی و هفتم، پلاک 24، واحد 4

تلفن: 02122185772 | 02146094891
همراه: 09122785006 | 09125041538
پست الکترونیک: info@ talarsaz.ir
اینستاگرام: arcnova_ir
تلگرام: arcnova_ir

اینستاگرام تلگرام
© کلیه حقوق این وب سایت و آثار درج شده در آن، برای گروه طراحان و معماران تالارساز (تالارلوکس) محفوظ بوده و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

طراحی سایت: مهدی محجوب