تماس با تیم تالارساز دانلود کاتالوگ گالری تصاویر تالارها استاندارد های معماری مشاوره دکوراسیون صفحه اصلی        
  مشاوره، طراحی، اجرا و بازسازی تالارهای پذیرایی  
  »» طراحی معماری تالار عروسی(پذیرایی)  
 

طراحی معماری تالار پذیرایی شامل مراحل زیر است:
1. بررسی زمین، یا ساختمان محل احداث تالار پذیرایی ( ابعاد زمین، گذرهای اطراف، دسترسیهای مختلف)
2. بررسی خواسته های کارفرما ( ظرفیت تالار، تعداد طبقات، سبک معماری تالار عروسی)
3. بررسی قوانین شهرداری در آن منطقه .( کاربری ، پهنه زمین، موقعیت تجاری یا تغییر کاربری)
4. بررسی مطالعات مشتریان(تعیین حوزه کارکرد تالار: مشتریان محلی، کل منطقه، کل شهر)
5. بررسی میزان بودجه مالک (کارفرمای) تالار پذیرایی و آنالیز قیمت ساخت نسبت به سطح و کیفیت متناسب آن منطقه
6. بررسی رقبا ( سایر تالارهای عروسی آن منطقه و مناطق اطراف) برای ایجاد مزیت رقابتی، بررسی توقع و توانمندی مالی مشتریان و عرف منطقه ( تعیین ورودی و محاصبات اقتصادی)
7. محاسبه تعداد پارکینگ مورد نیاز
8. تکمیل برنامه فیزیکی( مشخص نمودن جانمایی هر فضا در هر طبقه، متراژ متناسب فضاهای اصلی و فرعی)
9. طراحی پلان اولیه تالار شامل طراحی فضاهای زیر:
طراحی سالنهای اصلی پذیرایی( مردانه و زنانه) ، لابی پیش ورودی، لابی اصلی، اتاق عقد، فضای غذاخوری( سرو شام)، دفتر مدیریت، فضای عقد قرارداد، اتاق نگه داری کودکان، آتلیه عکاسی .

مراحل مختلفی که واحد مشاوره و طراحی تالارهای پذیرایی( عروسی) تالار ساز در
انجام میدهد به این ترتیب است:
در مرحله مشاوره برای امکان سنجی ساخت مساحت زمین، ظرفیت مورد نظر کارفرما و امکان سنجی آن با توجه به قوانین شهرداری( تعداد طبقات ، مدل تامین پارکینگ(در طبقات پایین در مکانهایی که زمین و محیط ا طراف محدود است) مشخص میشود. بر زمین با توجه به تناسبات بهینه، بهتر است حدود 40 تا 50 متر باشد.
در این مرحله همزمان با امکان سنجی و جانمایی توده ساختمان، مشخصات جغرافیایی و اقلیم منطقه( مخصوصا در مناطق خیلی گرو و مرطوب یا خیلی سرد)، بررسی و مطالعه نرم رفتاری و الگوی برگذاری مراسم عروسی در هر منطقه، تحلیل رقبا ( بررسی معماری ساخت تالار های پذیرایی اطراف و مدل کسب و کار انها و سنجش میزان موفقیت آنها) انجام میشود.
دید سواره و پیاده، نظام دسترسی، بررسی سیرکولاسیون و نحوه دسترسی به فضاها، سنجش فریم های فضایی به ترتیب شاکله درب ورودی اصلی، محوطه سازی، لابی ورودی و سالنها تحلیل میگردد.
در طراحی پلان تالار عروسی(پذیرایی) پس از مطالعات فاز صفر( شناخت تناسبات و درصد لازم برای هر فضا) لکه گذاری و تهیه دیاگرامهای فضایی توسط تیم طراحی تالار ساز انجام میشود.
پس از آن پلان دو بعدی با در نظر گرفتن استانداردها و تجسم ایجاد فضایی فاخر و مجلل پلان دو بعدی ترسیم میشود.

طراحی معماری تالار عروسی(پذیرایی)

در همین مرحله قسمت زیادی از محاسبات ریالی هزینه ساخت بررسی میشود و فضاها به تفکیک با کارفرما تحلیل میشود. معمولا یک یا دو بار رفت و برگشت طراحی اولیه پلان تالار انجام میشود.
در همین مرحله سیستمهای مکانیکال و الکتریکال و جانمایی عناصر سازه ای با هماهنگی مهندسان سازه و برق و مکانیک انجام میشود. به این کار کردینیت میگوییم. مشاوران سازه و برق و مکانیک به انتخاب کارفرما میتوانند مشاوران تالار ساز یا مشاوران معرفی شده از طرف کارفرما باشند.
تهیه کانسپت سازه ، برق و مکانیک همراه نقش های اولیه سبب میشود در مرحله سازه تاثیر عبور عناصر عمودی ( مانند اپنینگ داکتهای تاسیساتی) دیده شود.
.

طراحی معماری تالار عروسی(پذیرایی)

در مرحله اجرای سازه خط دور سازه میتواند با پیش بینی فضای لازم برای اجرای نما، پلیتها و محلی برای اتصال عناصر سازه ای و تاسیساتی دیده شود. یکی از سیستمهای سازه پیشنهادی تیم مشاوره تالارساز، سیستم سازه بتونی یوبوت است. با توجه به اینکه یوبوت از ترکیب دال و عناصر مجوف (مکعبهای توخالی) یوبوت تشکیل شده است، امکان ایجاد اپنینگ( بازشو) در کیه سطوح را نمیدهد.


طراحی معماری تالار عروسی(پذیرایی)

یکی دیگر از مسائل مهم در طراحی توجه به قوانین آتش نشانی در طراحی عرض راهرو، فاصله و ابعاد در پله ها، عرض پله و فاصله در پله ها، ابعاد و تعداد درهای خروجی سالنهای اصلی است.
در مواردی سالنها فول اسپرینکلر و در مواردی برای فضاهای جانبی و پله ها ایجاد فشار مثبت کافی است.
پس از تایید طراحی پلان تالار عروسی، همزمان طراحی داخلی( معماری داخلی تالار) و طراحی نما شروع میشود.
در ضمن پس از اجرای سازه یک رگه کردن فضاها انجام میشود و با بررسی یک رگه در جلسه ای مشترک میان کارفرما و کارشناسان شرکت تالارساز فضاها مورد بررسی مجدد قرار میگیرید.( ممکن است با قرار گرفتن در فضا تغییراتی به ذهن برسد تا فضا بهینه شود).
در ضمن یکی از مهم ترین موضوعات همزمانی اجرای پلان با تعبه عناصر فلزی وال پست ( برای افزایش ضریب اطمینان مقابل زلزله) و ساب فریم و نعل در گاه درها و پنجره‌های احتمالی است.
در صورتی که طراحی معماری داخلی تالار عروسی  پیش از اجرای سفت کاری ( دیوارها ) انجام شود عناصر فلزی و ارتفاعها مورد نیاز برای هر فضا مشخص و متعین خواهد شد.

طراحی معماری تالار عروسی(پذیرایی)

در این مرحله نما و طراحی داخلی بهتر است با رویکرد و سبکی واحد با بیانی مشترک انجام شوند.
برای مثال سبک کلاسیک، نئو کلاسیک، مدرن، مراکشی، ایرانی با بیان فاخر و سایر سبکها. توجه به فضا لازم بر اساس محدودیتهای پیشروی شهرداری و تهیه نقشه های آهن کشی نما ( چه نما با سنگ اجرا شود چه با سیمان) مهم است. نحوه اتصال نما به سازه اگر از قبل پیش بینی شود ، پتانسیل ایجاد نمایی باشکوه و فاخر و بدون دوباره کاری افزایش میابد.

 

در طراحی معماری و دکوراسیون داخلی به ایجاد لابی باشکوه با ارتفاع زیاد در بدو ورود بسیار مهم است. کارفرمایان اگر قبل از گرفتن جواز شهرداری طراحی پلان کاملی داشته باشند در بعضی از موارد، هزینه مشاعات را با ضریب کمتر a   پرداخت خواهند نمود( فضای مشاعات جزو فضای تجاری نیست).
بخشی از فضاها مثل اتاق عقد در داخل سالن دسترسی هر دو سالن مردانه و زنانه و یک لابی متناسب برای پیش ورودی احتیاج دارند .
در طراحی معماری داخلی ارتفاع بلند در سالنهای اصلی و چیدمان مبلمان( میز و صندلی)  و جانمایی جایگاه ویژه ( استیج) و پیست رقص مهم است.
بعضی از عناصر تزئینی و حجمی در دیوارها و سقف کاذب احتیاج به آهن کشی و رابیتس کاری دارد. در این مرحله نوع درها و چارچوب آنها تعیین کننده سفت کاری و محل  ساب فریمها هستند.
طراحی کفسازی (سنگ یا سرامیک) ، طرحهای بردر و معرق ( واتر جت) در میانه فضای لابی و بضی از نقاط سالن هم اهمیت زیادی دارند.

همزمان با پیشرفت طراحیها در صورت توافق با کارفرما برنامه زمانبندی ساخت برای انجام موارد اجرایی موازی و ساخت به روش فست ترکت ممکن است.
یکی از مزیتهای رقابتی واحد طراحی و ساخت تالارهای عروسی تالارساز، در اختیار داشتن پیمانکاران چند عملکردی است. این پیمانکار با مسطولیت یک هد اجرایی مواردی موازی مانند اجرای پلاستر گچ و خاک، رابیتس کاری و آهن کشی  زیر سازی نما و سقف کاذبها و دیوارهای دکوراتیو، گچکاری و گچبری و اجرای ازارهای گچی، سنگ کاری نما و کفسازی داخلی و راهپله ها و مواردی از این دست را بصورت یکپارچه انجام می‌دهند.

طراحی معماری تالار عروسی(پذیرایی)

این پیمانکارها علاوه بر اینکه نقشه خوانی حرفه ای را در طی سالها فعالیت و تجربه اندوزی در پروژه های مختلف را داشته اند  معمولا خطای کاری و کیفی ندارند، با ادبیات طراحی و حساسیت نظارتی تیم تالار ساز آشنا هستند، اخلاق حرفه ای دارند و از لحاظ قیمت دستمزد اجرا به لحاظ پکیج بودن ارزان تر از پیمانکاران مشابه با کیفیت کاری آنها هستند.

طراحی معماری تالار عروسی(پذیرایی)

گروه  طراحی و ساخت تالار ساز علاوه بر طراحی و ساخت پکیج کامل تالارهای عروسی و فضاهای تشریفاتی و توریستی، برندینگ، محاسبات fs  پروژه، آموزش بهره برداری و مدیریت و تهیه استراتژی های ساخت و بهره برداری با بازگشت سرمایه متنایب را هم در برنامه کاری خود دارد.

 

 

 
»» تعدادی از پروژه های انجام شده توسط گروه طراحان تالارساز:
 
تالار پذیرایی محمد تالار پذیرایی قصرمهستان باشگاه پذیرایی نیاوران تالار پذیرایی کلاسیک تالار پذیرایی امپرادور تالار پذیرایی عالی قاپو
تالار پذیرایی آناهیتا تالار پذیرایی یاس تالار پذیرایی لوتوس رستوران سنتی طاها رستوران شرکت آریاساسول تالار پذیرایی پاسارگاد
مشاهده همه گالری ها         گالری محوطه سازی
 
     
 
نقشه دفتر


آدرس: تهران، سعادت‌آباد، خیابان سی و هفتم، پلاک 24، واحد 4

تلفن: 02122185772 | 02146094891
همراه: 09122785006 | 09125041538
پست الکترونیک: info@ talarsaz.ir
اینستاگرام: arcnova_ir
تلگرام: arcnova_ir

اینستاگرام تلگرام
© کلیه حقوق این وب سایت و آثار درج شده در آن، برای گروه طراحان و معماران تالارساز (تالارلوکس) محفوظ بوده و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

طراحی سایت: مهدی محجوب