تماس با تیم تالارساز دانلود کاتالوگ گالری تصاویر تالارها استاندارد های معماری مشاوره دکوراسیون صفحه اصلی        
  مشاوره، طراحی، اجرا و بازسازی تالارهای پذیرایی  
  »» طراحی نمای تالار پذیرایی:  
 


نمای بیرونی تالار پذیرایی ( سالن عروسی) نقش بسیار مهمی در موفقیت کسب و کار دارد زیرا اولین معرف تالار است.
برای شروع به کار دید سواره و پیاده به نمای تالار پذیرایی دقت کنید. در مورد تالارهایی که  بر ساختمان آنها جنوبی است و با جدار گذر یا خیابان همجوار هستند دید سواره ( ماشین ها ) را از فواصل مختلف کنترل کنید. بر ساختمان تالار و ارتفاع آن برای تصمیم گیری در مورد نمای تالار پذیرایی اهمیت دارد. هرچه ساختمان مرتفع تر باشد یا عرض گذر ( خیابان) بیشتر باشد اولین دید سواره در فاصله دورتری تا مجموعه تالار پذیرایی اتفاق می افتد. همچنین موانع احتمالی از جمله درختان ، تیرچراغ برق و میزان تاثیر  ساختمان های مجاور در دیدهای جانبی سواره به نما مهم هستند.
افراد پیاده معمولاً از فاصله کمتری نمای سالنهای عروس را می بینند. با توجه به مطالب فوق اولین گام در طراحی نما چک کردن تاثیر مقیاس کلی ( برای سواره) و مقیاس ارتفاع پایین نما ( برای دید افراد پیاده) است. محل نوشتن نام تالار پذیرایی را با دقت انتخاب نمایید. معمولاً دید سواره به نمای تالار در زمان کوتاهی ( چند ثانیه) اتفاق می افتد. بنابراین محل نوشتن نام تالار بایستی کاملاً در معرض دید جانبی باشد. برای ساختمانهایی که امکان نصب نام تالار در بالای ساختمان هم هست نوشتن نام تالار در بالا هم می تواند مفید باشد.
در ساختمان تالارهایی که قبل از ساخت تصمیم گیری می شود بهتراست طراحی پلان ( نقشه تالار پذیرایی) و سازه با طراحی نما همزمان انجام شود.  معمولاً در نظر گرفتن فرورفتگی و برآمدگی باعث ایجاد یک نمای مجلل، لوکس و تاثیرگذار سالنهای عروس خواهد شد. نماهای تالار پذیرایی به انواع نماهای مدرن، کلاسیک، نئوکلاسیک و ترکیبی تقسیم می شود.
فارغ از سبک نمای تالار پذیرایی تقسیم نما به حوزه های کوچکتر یکی از اصول اولیه طراحی نما می باشد . پیشنهاد می شود حتی الامکان تقارن در طراحی نمای تالار رعایت شود و ورودی اصلی پیاده در وسط ساختمان در نظر گرفته شود.
* عناصر اصلی نمای کلاسیک و تالارهای پذیرایی لوکس
درب ورودی اصلی ( پیاده) ، طاقها و فرورفتگی حول ورودی اصلی، ستونهای اصلی گرد ، ستونهای پلاستر
 ( چسبیده به نما) پنجره های اصلی یا شبه پنجره ( پنجره هایی که پشت آنها دیوار است و عملکرد پنجره ندارند ؛ صرفاً برای نما سازی) ، محل نام تالار ، سراهی یا انواع فرفژه جلوی پنجره ها ،تراسها یا قسمتهایی از بام ، عناصر سنگی زیر پنجره ، جای مجسمه، تاج ساختمان از عناصر اصلی یک تالار پذیرایی مجلل و لوکس به شمار می روند.
متریال و مصالح نمای کلاسیک تالارهای پذیرایی
ساختمانهای مجلل با سبک کلاسیک از جمله تالارهای پذیرایی تهران و شهرستان ها معمولاً از سنگ تراورتن برای پوشش نما استفاده می کنند. برای اینکه نما تاثیر گذار و با ابهت باشد بایستی در مقاطع مختلف نما از اشکال و احجام تندیس گونه استفاده شود. استفاده از سنگ به صورت شمش برای ساخت ستونها، سر ستونها ، قوسها و کروها ، قاب دور درها و پنجره ها و تاج ساختمان.
در هنگام تهیه دفترچه سنگ ( فاز 2 طراحی سنگ برای سفارش به کارخانه ) قسمت عمده ای از احجامی که بصورت یک تکه ( شمش) دیده می شود با سنگ پلاک ( 2 سانتی) قابل ساخت است . برای تهیه دفترچه سنگ به تیم های طراحی متبحر در این زمینه مراجعه شود تا ساخت کار هم ارگونومیک ( اقتصادی) شود و هم ظرافت و تناسبات نما حفظ شود. سنگ های تراورتن در دو نوع چرمی و صیغلی موجود هستند. اگر طراحی نما ترکیب پرکار ( شلوغی) دارد سنگی را انتخاب نمایید که صاف و یکدست بود. و خیلی رگه نداشته باشد. مخصوصاً سنگهایی که حالت ابروباد دارند برای این نماها مناسب نیستند. در صورتیکه از سنگهای براق
 ( صیغلی) برای نما استفاده شود کلیه شمشها و نر سنگهایی که دیده می شوند بایستی ساب بخورند تا نما یکپارچه براق شود و اختلافی بین سنگ شمش و پلاک نباشد

پنج علت موفقیت تالار های مشهور تهران

 

 
»» تعدادی از پروژه های انجام شده توسط گروه طراحان تالارساز:
 
تالار پذیرایی محمد تالار پذیرایی قصرمهستان باشگاه پذیرایی نیاوران تالار پذیرایی کلاسیک تالار پذیرایی امپرادور تالار پذیرایی عالی قاپو
تالار پذیرایی آناهیتا تالار پذیرایی یاس تالار پذیرایی لوتوس رستوران سنتی طاها رستوران شرکت آریاساسول تالار پذیرایی پاسارگاد
مشاهده همه گالری ها         گالری محوطه سازی
 
     
 
نقشه دفتر


آدرس: تهران، سعادت‌آباد، خیابان سی و هفتم، پلاک 24، واحد 4

تلفن: 02122185772 | 02146094891
همراه: 09122785006 | 09125041538
پست الکترونیک: info@ talarsaz.ir
اینستاگرام: arcnova_ir
تلگرام: arcnova_ir

اینستاگرام تلگرام
© کلیه حقوق این وب سایت و آثار درج شده در آن، برای گروه طراحان و معماران تالارساز (تالارلوکس) محفوظ بوده و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

طراحی سایت: مهدی محجوب