تماس با تیم تالارساز دانلود کاتالوگ گالری تصاویر تالارها استاندارد های معماری مشاوره دکوراسیون صفحه اصلی        
  مشاوره، طراحی، اجرا و بازسازی تالارهای پذیرایی  
  »» طراحی و ساخت تالار عروسی به سبک زیباترین تالارهای تهران  
 

واحد تحقیق و توسعه تالارساز با تجزیه و تحلیل سبک شناسی و نظام معماری زیباترین و مجلل ترین تالارهای پذیرایی و باغ تالارهای تهران اصول مشترک جدیدترین گرایشهای تالارهای لوکس را دسته بندی کرد.
عمده این تالارها در 3-4 سا اخیر ( از سال 94 به بعد) شروع به ساخت کردهاند و از آنها در فرومها به عنوان تالارهای v.i.p یاد میشود.
واحد طراحی و اجرای تالار ساز با رصد دائمی تالارهای مختلف سعی دارد نکات منفی و مثبت آنها را به کارفرمایان معرفی کند تا سرمایه و وقت پروژه های جدید هدر ن
قسمت اول: دکوراسیون و معماری
1. کفسازی میتواند از سنگ های مرمریت مرغوب مانند ترکیبی از دهبید، پرشین سیللک، لته، چینی کریستال، امپرادور و چینی کریستال باشد.
همچنین سنگهای اسلب جدید مانند سنگهای بوک متچ برزیلی وارداتی شرکت آوانداد انتخاب مناسبی برای کفسازی هستند. کفسازی رستوران شاندیز گالریا در ولنجک از این دسته سنگها استفاده شده است و عمده لابی ساختمانهای جدید برادران صحیح النسب از سنگهای بوک متچ استفاده کرده اند.
با این وجود برای تالارهای پذیرایی سوپر لوکس بهترین انتخاب برای کفسازی استفاده از موکت با طراحی موتیف روی آنهاست. کف سانهای هتل اسپیناس و تالارهایی مانند دانیال (میدان صنعت شهرک غرب) از موکت با طرح موتیف (بصورت سفارشی) استفاده شده است. همچنین این موکتها به آکوستیک سالنهای عروسی کمک زیادی میکنند.
نکته قابل توجه این است که قطعات این موکتها قابل تعویض هستندو. موکت طرح دار برای باغ تالارها گزینه مناسبی نیست.
شرکت رویا طرح داخلی یکی از گزینه های مناسب برای سفارش این موکتهاست.


طراحی و ساخت تالار عروسی به سبک زیباترین تالارهای تهران

2. در انتخاب مبلمان (میزو صندلی)  تغییرات زیادی انجام شده است. اکثر تالارهای لوکس و مجلل تهران از مبلمان استیل (طلایی یا نقره­ای متناسب با دیزاین معماری داخلی) استفاده کرده اند. استیلهایی که با آبکاری آهن اجرا شده اند در جوشکاری قسمتهایی مانند پایه به بدنه اشکال دارند. استیل ممکن است از پروفیل استیل خالص باشد ( باقییمت بالا) یا لعاب استیل با قیمتهای متوسط. یکی از شرکتهایی که در سطح گسترده تولید میز و صندلی استیل انجام میدهد شرکت مکث (براداران مجد آبادی) است.

3. طراحی داخلی میتواند به گونه ای انجام شود که امکان گل آرایی و شمع آرایی در سطوح مختلف ایجاد شود. گل آرایی علاوه بر ایجاد درآمدی موازی برای تالار پذیرایی به عنوان یک عنصر زنده و طبیعی فضا را تلطیف مینماید و حس خوشآیندی برای مهمانان ایجاد مینماید.

 

طراحی و ساخت تالار عروسی به سبک زیباترین تالارهای تهران

4. بیان واحد و یکپارچه معماری داخلی:
معماری داخلی صرف نظر از میزان استفاده از ابزار و گچبری و متریاهای مختلف میتواند همهمه ای از طرحهایی باشد که پس از اتمام اجرا حس خوبی به مخاطب و مشتریان القا نمیکند. معمولا در تالارهایی که توسط مهندسین با تجربه در زمینه تالار پذیرایی ساخته نمیشود علی رقم هزینه های زیاد بابت ایجاد فرمها و موتیفها و متریالهای بعضا گران قیمت نتیجه کار مانند لحاف چهل تکه میشود. تیم طراحی و اجرای تالارساز تجارب زیادی در انجام پروژه هایی که در میانه کار به مشکل خورده بودند داشته است.
نمونه تالارهایی که علی رقم استفاده از موتیفها و اشکا مختلف فضایی همگون و هارمونیک و یکپارچه داشته اند:
تالار لبینا، تالار دانیال، تالار نیاوران، تالار عالی قاپو، باغ تالار یلان، تالار متین، تالار آریا.

5. استفاده از سطوح و متریالهای براق و رفلکتور نور یا تصویر مانند شیشه های پشت رنگی، آینه های برنز یا ابزارخورده، کریستال های آویخته از سقف ، پنلهای استیل، ترکیب ام در اف ابزار خورده یا موتیف دار با آینه میتواند تضاد جالبی ایجاد نماید.
.

طراحی و ساخت تالار عروسی به سبک زیباترین تالارهای تهران

این تضاد مابین سطوح صلب و خشن در مقابل سطوح صاف و رفلکت تصویر و نور به فضا ارزش زیادی میدهد و باعث ایجاد کنتراست به نفع ایجاد حال و هوای فضایی گیرا و فاخر میشود.به گزارش واحد تحقیق و توسعه تالارساز  در این مورد هم سالنهای زیادی وجود دارند که از این تکنیکها استفاده نموده اند.◄ تهیه شده در واحد تحقیق و توسعه تالار ساز

 

 

 
  ◄ چند مقالهء مفید دیگر در این رابطه:  
 

طراحی نمای بیرونی تالار عروسی

 

  طراحی نمای بیرونی تالار عروسی
معرفی یکی از زیباترین تالارهای سالهای اخیر تهران:
تالار مینورام (قسمت دوم)
  معرفی تالار پذیرایی مینورام
چطور در زمان کم، دکور کلاسیک اجرا شود؟   چطور در زمان کم دکور کلاسیک اجرا شود
 
     
»» تعدادی از پروژه های انجام شده توسط گروه طراحان تالارساز:
 
تالار پذیرایی محمد تالار پذیرایی قصرمهستان باشگاه پذیرایی نیاوران تالار پذیرایی کلاسیک تالار پذیرایی امپرادور تالار پذیرایی عالی قاپو
تالار پذیرایی آناهیتا تالار پذیرایی یاس تالار پذیرایی لوتوس رستوران سنتی طاها رستوران شرکت آریاساسول تالار پذیرایی پاسارگاد
مشاهده همه گالری ها         گالری محوطه سازی
 
     
 
نقشه دفتر


آدرس: تهران، سعادت‌آباد، خیابان سی و هفتم، پلاک 24، واحد 4

تلفن: 02122185772 | 02146094891
همراه: 09122785006 | 09125041538
پست الکترونیک: info@ talarsaz.ir
اینستاگرام: arcnova_ir
تلگرام: arcnova_ir

اینستاگرام تلگرام
© کلیه حقوق این وب سایت و آثار درج شده در آن، برای گروه طراحان و معماران تالارساز (تالارلوکس) محفوظ بوده و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

طراحی سایت: مهدی محجوب