تماس با تیم تالارساز دانلود کاتالوگ گالری تصاویر تالارها استاندارد های معماری مشاوره دکوراسیون صفحه اصلی        
  مشاوره، طراحی، اجرا و بازسازی تالارهای پذیرایی  
  »» طراحی و ساخت لابی و مشاعات تالار عروسی
با تحللیل زیباترین و لوکس ترین تالارهای تهران
 
 

با توجه به لزوم بررسی تالارهای پذیرایی ساخته شده برای برنامه ریزی ساخت تالار پذیرایی جدید تیم تحقیق و توسعه تالار ساز تعداد زیادی از تالارهای عروسی را مورد تحلیل و بررسی قرار داده است.
شناخت و بررسی تالارهایی که اخیرا با موفقیت و استقبال توسط مشتریان همراه بوده است میتواند در تصمیم گیری روشمندی طراحی و ساخت کمک نماید.

»» طراحی و ساخت لابی و مشاعات تالار عروسی

این موضوع هیچ ربطی به کپی کردن از دیزاین زیباترین تاارهای عروسی ندارد بلکه سیستم و نظام طراحی، الگوی تخصیص منابع، روشهای انتخاب مصاللح و تجهیزات، سبک شناسی لوکس ترین تالارهای پذیرایی و مواردی از این دست را شامل میشود.
نکات طلایی مشترک بین عمده تاارهای ملل و فاخر ساخته شده در 5 سال گذشته:
1. ابعاد و ارتفاع لابی تالارهای لوکس:
در مورد تالارهای جدید ارتفاع حدود 5 تا 6 متر و تناسبات نزدیک به مربع مهم است. متراژ لابی متناسب با ظرفیت تالار عروسی بین 200 تا 400 متر میتواند متغیر باشد.

2. تقسیم لابی به زونهای کوچکتر و قرار گرفتن مبلمان در قطعه های کوچک مانند لابی هتلها باعث ایجاد فضایی فاخر و مجلل خواهد شد. چیدمان نیم ست های مبلمان، استفاده از قالیچه و اکسسوری متناسب مثل گلدانها و شمعدان و تابلو حس حضور در هتلهای معتبر و معروف را به مشتریان القا میکند. استفاده از لوستر بزرگ مرکزی، لوستر های فرعی حس خوبی ایجاد مینماید.

 

»» طراحی و ساخت لابی و مشاعات تالار عروسی

3. تقسیم کردن دیوار لابی با قابهای کوچکتر، قابهای فرورفته برای قرارگرفتن مجسمه ها، استفاده از پرده های هماهنگ با مبللمان در فضا، آینه کاری و ترکیب آن با قابهای پتینه، استفاده از موتیفهایی در ترکیب با گچبری، استفاده از برنز ، سنگهای بوک متچ مرمریت بصورت محدود، آکواریوم، تعبیه محلهایی برای گل آرایی و شمع آرایی میتواند فضای لابی تالار عروسی را تبدیل به فضایی لاکچری و مجلل نماید.

»» طراحی و ساخت لابی و مشاعات تالار عروسی

4. سقف کاذب در لابی از یک قسمت مرکزی با لوستر مرکزی یا با تقسیم سقف به قطعات کوچکتر و استفاده از نقاشی داخل آنها دیزاین میشود.
به گزارش واحد تحقیق و توسعه تالارساز در زیباترین تالارهای ایران، سقف کاذب با استفاده از تراکم متناسب ابزار و گچبری سقف نه لحنی پرطمطراق و هیاهوی عناصر مختل را دارد، نه چنان ساده رها شده که سرد و بی روح باشد.
نورپردازی با ترکیب نور مخفی، لوستر، چراغ های SMD به تعداد محدود، تکنیک های پتینه ( ورق طلا و نقره روستیک) به جلوه گری سقف کمک میکنند.

»» طراحی و ساخت لابی و مشاعات تالار عروسی

5. استفاده از سطوح استیل نقره ای، رنگ برنز یا طلایی در پروفیل در ها و پنجره ها، کمدها و پایه بعضی از میزها و اکسسوریها به حس شکوه و جلوه گری فضا کمک میکند. تلالو استیل و آینه در کنار سنگ و چوب هارمونی در فضا ایجاد میکند. استفاده از یک مدل استیل یا برنز در هتلهای 5 ستاره کشورهای مختلف هم علاوه بر لابی زیباترین تالارهای تهران دیده میشود.

6. قبل از ورود به لابی ایجاد یک فیلترینگ (لابی کوچک) و همچنین عبور از این فیلترینگ برای رسیدن به سالن پذیرایی مردانه و زنانه علاوه بر ایجاد زونهای تهویه و کمک به حفظ دمای محیط نقش مهمی در ایجاد آمادگی در مخاطب برای ورود به فضای اصلی میشود.

واحد تحقیق و توسعه تالار ساز در ادامه با آنالیز تالارهای لاکچری و منحصر بفرد تهران و سایر شهرهای ایران به ارائه مقالات در وب سایت به آدرس WWW.TALARSAZ.IR میپردازد.
◄ تهیه شده در واحد تحقیق و توسعه تالار ساز

 

 

 
  ◄ چند مقالهء مفید دیگر در این رابطه:  
 
عوامل اثرگذار در دید مشتری   عوامل اثرگذار در دید مشتری
طراحی داخلی تالار کلاسیک   مراحل اجرای تالار توسط تیم تالار لوکس
لابی تالار پذیرایی   لابی تالار پذیرایی
 
     
»» تعدادی از پروژه های انجام شده توسط گروه طراحان تالارساز:
 
تالار پذیرایی محمد تالار پذیرایی قصرمهستان باشگاه پذیرایی نیاوران تالار پذیرایی کلاسیک تالار پذیرایی امپرادور تالار پذیرایی عالی قاپو
تالار پذیرایی آناهیتا تالار پذیرایی یاس تالار پذیرایی لوتوس رستوران سنتی طاها رستوران شرکت آریاساسول تالار پذیرایی پاسارگاد
مشاهده همه گالری ها         گالری محوطه سازی
 
     
 
نقشه دفتر


آدرس: تهران، سعادت‌آباد، خیابان سی و هفتم، پلاک 24، واحد 4

تلفن: 02122185772 | 02146094891
همراه: 09122785006 | 09125041538
پست الکترونیک: info@ talarsaz.ir
اینستاگرام: arcnova_ir
تلگرام: arcnova_ir

اینستاگرام تلگرام
© کلیه حقوق این وب سایت و آثار درج شده در آن، برای گروه طراحان و معماران تالارساز (تالارلوکس) محفوظ بوده و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

طراحی سایت: مهدی محجوب