تماس با تیم تالارساز دانلود کاتالوگ گالری تصاویر تالارها استاندارد های معماری مشاوره دکوراسیون صفحه اصلی        
  مشاوره، طراحی، اجرا و بازسازی تالارهای پذیرایی  
  »» لابی تالار پذیرایی :  
 


فریم دوم پس از نمای بیرونی تالار ،لابی ورودی سالنهای عروسی است. در مورد تالارهای پذیرایی که در مرحله طراحی سازه و پلانهای معماری هستند بهتر است فضای مناسب و کافی به ارتفاع حداقل 2 طبقه ( حدود 6 متر ارتفاع ) به منظور ایجاد یک لابی مجلل و لوکس در سالن عروسی اختصاص یابد.
پلان لابی ممکن است اشکال هندسی مختلفی مانند مربع ، مستطیل یا دایره داشته باشد. بهتر است هندسه کلی لابی تالار پذیرایی دارای خلوص هندسی باشد و فضاهای بی شکل این فرم یکپارچه را تحت تاثیر قرار ندهند.
لابی می تواند به قسمتهای کوچکتر تقسیم شود. تقارن نسبی در طراحی و اجرای لابی تالارهای پذیرایی کلاسیک به هماهنگ بودن و هارمونیک بودن فضا کمک می کند.
ایجاد چشم انداز  به همراه پله گرد یا قوس دار فضای شناوری ایجاد می نماید. پله گرد در صورت امکان تبدیل به یک مجسمه در فضای تالار پذیرایی می شود و امکان گل آرایی و نورپردازی روی پلکان را فراهم می کند. بهتر است از  سراهی  یا فرفوژه سنگی در ساخت پله استفاده شود.
برای ساخت سازه پله با وجود امکان نورد پروفیلهای مناسب ( مثل انواع IPE
) در کارخانه ها و کارگاه های مختلف ،  بهتر است این موضوع به سازنده های تخصصی پله گرد واگذار گردد. ترکیب سنگهای مرمریت یا تراورتن های مناسب برای کف پله ها و گچ برای اطراف و زیر پله ها جهت ساخت پله مناسب است . برای کفسازی لابی از سنگهای مرمریت سوپر مانند انواع دهبید، ترکیب سنگهای امپرادور لایت و دارک یا موکتهای برند اروپایی بهترین گزینه ها هستند.
کفسازی سنگی با ترکیب سنگهای واترجت ( معرق) هماهنگ با سقف کاذب تبدیل به شاهکاری چشم نواز می شود.
سقف کاذب های نیم کره، گهواره ای در ترکیب با مربع های کوچک متعدد و سقفهای مستطیل باعث خلق فضایی منحصر به فرد در لابی می شود. لابی با وجود پیوستگی فضایی و تبعیت از سبک معماری تالار پذیرایی میتوانند تضاد کنترل شده ای با سایر فضاها داشته باشد. استفاده از پرده های مناسب روی پنجره های مرتفع ، درهای مرتفع داخلی و در اصلی ورودی به لابی ، مبلمان و اکسسوری متناسب با تقسیم بندی فضایی هم باعث آفرینش چشم اندازی عالی به فضایی مجلل و با ابهت می شود . ستونهای داخلی، جای مجسمه در مورد لابیهای بزرگ برای ایجاد کارهای کوچکتر مورد استفاده قرار می گیرد.
رنگهایی که اخیراً در طرح لابیهای به روز تالارها و هتلها استفاده می شوند سبز و سورمه ای هستند که جزورنگهای مکمل کرم ، نسکافه ای و طلایی میباشند . استفاده از نقاشیها و پتینه ، دکوپاژ و طلا کوبی روی ابزارها ( با ورقهای نازک مخصوص) تکمیل کننده لابیهای سالن عروس خواهند بود که معرف شخصیت تالار پذایرایی است.

لابی تالار پذیرایی

 

 
»» تعدادی از پروژه های انجام شده توسط گروه طراحان تالارساز:
 
تالار پذیرایی محمد تالار پذیرایی قصرمهستان باشگاه پذیرایی نیاوران تالار پذیرایی کلاسیک تالار پذیرایی امپرادور تالار پذیرایی عالی قاپو
تالار پذیرایی آناهیتا تالار پذیرایی یاس تالار پذیرایی لوتوس رستوران سنتی طاها رستوران شرکت آریاساسول تالار پذیرایی پاسارگاد
مشاهده همه گالری ها         گالری محوطه سازی
 
     
 
نقشه دفتر


آدرس: تهران، سعادت‌آباد، خیابان سی و هفتم، پلاک 24، واحد 4

تلفن: 02122185772 | 02146094891
همراه: 09122785006 | 09125041538
پست الکترونیک: info@ talarsaz.ir
اینستاگرام: arcnova_ir
تلگرام: arcnova_ir

اینستاگرام تلگرام
© کلیه حقوق این وب سایت و آثار درج شده در آن، برای گروه طراحان و معماران تالارساز (تالارلوکس) محفوظ بوده و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

طراحی سایت: مهدی محجوب