تماس با تیم تالارساز دانلود کاتالوگ گالری تصاویر تالارها استاندارد های معماری مشاوره دکوراسیون صفحه اصلی        
  مشاوره، طراحی، اجرا و بازسازی تالارهای پذیرایی  
  »» نمای تالار پذیرایی را چگونه طراحی می کنند؟  
 

نمای تالار های پذیرایی یکی از مهم ترین مسئله ی طراحی تالار پذیرایی و به ویژه تالار عروسی است. زیباترین تالارهای عروسی شهر نماهایی مجلل، فاخر و طراحی شده دارند. اگر قصد دارید یک تالار پذیرایی فاخر بسازید تالاری که مشتریان زیادی را به خود جلب می کند و عنوان بهترین و زیباترین تالار پذیرایی یا عروسی شهر را در بین تالارهای شهر دارد، سراغ متخصصین این کار بروید. متخصصین طراحی تالار می دانند زیباترین نماهای تالار پذیرایی چگونه ساخته می شوند. آن ها می دانند شما به چه چیزهایی نیاز دارید تا بهترین و زیباترین تالار شهر را داشته باشید. نمای تالار عروسی باید مجلل، فاخر و زیبا باشد. طراحی این گونه نماها کاملا تخصصی است. البته که ما تالار پذیرایی شما را به صورت تخصصی طراحی می کنیم. و به همین دلیل نکات تخصصی و پر اهمیت طراحی نمای تالار عروسی را در این مقاله با شما مرور می کنیم.

نکته اول: نمای تالار پذیرایی یک پوسته نیست

اولین و مهم ترین نکته در طراحی نمای تالار عروسی این است که بدانید نمای تالار عروسی نمی تواند یک پوسته صاف به مانند یک تابلوی نقاشی باشد. تالار پذیرایی ساختمانی پر اهمیت در شهر است که به نمایی تأثیر گذار و زیبا نیاز دارد. یک نمای تأثیر گذار نمایی دارای حجم است. نمایی که بر اساس نیاز فرو رفتگی و بیرون رفتگی هایی دارد و همانند یک مجسمه زیبا در شهر خودنمایی می کند و در ذهن بیننده باقی می ماند. این تالارها دقیقا همان هایی هستند که مردم شهر آرزو می کنند مجلس خود را در آن برگزار کنند. به همین دلیل بسیار بهتر است که برای طراحی نمای تالار پذیرایی خود به سراغ متخصص ها بروید تا طراحی سازه و نما و پلان را همزمان و در هماهنگی زیبا با هم انجام دهند. طراح و متخصصی که به سراغ او می روید باید طرحی را به شما ارائه دهد که از ابتدا طرح پلان تالار پذیرایی، نما، سازه، طراحی محوطه (از دسترسی ورودی پیاده تالار گرفته تا ورود اتومبیل مهمانان به تالار پذیرایی) و حتی نور پردازی تالار در شب را در طرح ابتدایی خود در نظر گرفته باشد. تنها در این صورت به طراح خود اجازه دهید که کار طراحی تالار پذیرایی شما را شروع کند.

نکته دوم: عناصری که در طراحی نمای تالار پذیرایی اهمیت ویژه ای دارند

یک طراح تالار پذیرایی که در این زمینه تجربه لازم را دارد خوب می داند که چه عناصری در طراحی نمای تالار اهمیت ویژه ای دارند و آن ها را به بهترین شکل ممکن طراحی و جانمایی می کند. مثلا یک طراح متخصص می داند که نمای تالار عروسی باید متقارن باشد. تقارن در تالار پذیرایی اهمیت بسیار ویژه ای دارد و می داند در راستای متقارن کردن نمای تالار عروسی باید ستون های ورودی، پنجره ها و حتی پله ها، مجسمه ها و آب نماهایی که در نما به کار برده می شوند، باید به صورت متقارن در نمای تالار عروسی دیده شوند. اگر پنجره هایی در نمای تالار عروسی به کار می برند که قرار است به اتاق مدیریت یا فضاهای خدماتی نور برسانند یک طراح متخصص می داند که چطور از پنجره های کاذب با شیشه های رفلکس در نما استفاده کند که تقارن نمای تالار پذیرایی حفظ شود. از مواردی که در طراحی نمای مجلل بسیار اهمیت دارد تأکید بر کشیدگی ساختمان است. ستون ها این تأکید را به خوبی ایجاد می کنند به همین دلیل پنجره ها و درها در نمای ساختمان به صورت کشیده استفاده می شوند تا شکوه و جلوه‌ی نمای تالار پذیرایی را حفظ کنند.
نکته سوم: هزینه ساخت نمای تالار پذیرایی چگونه محاسبه می‌شود؟
هزینه ساخت نمای تالار پذیرایی دقیقا به انتخاب نوع نمای شما بستگی دارد. بهتر است در همان مراحل ابتدایی طراحی تالار پذیرایی به طراح خود بگویید که چه نوع نمایی را برای تالار عروسی خود می پسندید. برای برآورد کردن هزینه ساخت نمای تالار پذیرایی مهم است برآورد شود که چه میزان متریال در نما مصرف می شود و اساسا برای اجرای نما چه زیر ساخت هایی باید انجام شود. برای محاسبه این هزینه حتی منطقه و شهری که تالار پذیرایی خود را در آن می سازید می تواند تعیین کننده باشد. در واقع اقلیم و عوامل محیطی شهر شما می تواند نوع مصالحی که باید در نمای تالار شما به کار برده شود را تعیین کند. مثلا مصالحی که در شهرهای سردسیر ایران در طراحی نمای تالار به کار برده می شوند با مصالحی که برای طراحی نمای تالار عروسی در شهرهای گرمسیر ایران استفاده می شوند کاملا تفاوت دارند. البته تکنولوژی ساخت نماهای پیشرفته و ابزاری که برای این کار مورد نیاز است می تواند این کار را برای شما آسان‌تر کند. ما در «تالارساز» با تجربه ای که در این زمینه داریم و با استفاده از پیمانکاران هنرمند و مجرب در این زمینه ضعف مصالح و به کار بردن آن ها در کیفیت بالا را با قیمت مناسب برای شما به تعادل رسانده‌ایم.

 

 

 نمای تالار پذیرایی را چگونه طراحی می کنند؟

 

 
»» تعدادی از پروژه های انجام شده توسط گروه طراحان تالارساز:
 
تالار پذیرایی محمد تالار پذیرایی قصرمهستان باشگاه پذیرایی نیاوران تالار پذیرایی کلاسیک تالار پذیرایی امپرادور تالار پذیرایی عالی قاپو
تالار پذیرایی آناهیتا تالار پذیرایی یاس تالار پذیرایی لوتوس رستوران سنتی طاها رستوران شرکت آریاساسول تالار پذیرایی پاسارگاد
مشاهده همه گالری ها         گالری محوطه سازی
 
     
 
نقشه دفتر


آدرس: تهران، سعادت‌آباد، خیابان سی و هفتم، پلاک 24، واحد 4

تلفن: 02122185772 | 02146094891
همراه: 09122785006 | 09125041538
پست الکترونیک: info@ talarsaz.ir
اینستاگرام: arcnova_ir
تلگرام: arcnova_ir

اینستاگرام تلگرام
© کلیه حقوق این وب سایت و آثار درج شده در آن، برای گروه طراحان و معماران تالارساز (تالارلوکس) محفوظ بوده و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

طراحی سایت: مهدی محجوب