تماس با تیم تالارساز دانلود کاتالوگ گالری تصاویر تالارها استاندارد های معماری مشاوره دکوراسیون صفحه اصلی        
  مشاوره، طراحی، اجرا و بازسازی تالارهای پذیرایی  
  »» پاسخ به پنج سوال مهم در طراحی تالار عروسی  
 

1. ظرفیت تالار عروسی چقدر باید باشد :
ظرفیت تالار پذیرایی را نسبت به موقعیت مشخص کنید.( طراحی تالار باغ با طراحی تالار پذیرایی داخل شهر متفاوت است) همچنین ظرفیت مهمانها در نقاط جنوب شهر تهران معمولا بیشتر از مناطق یک و دو و سه است. در شهرستانها هم متوسط جمعیت مهمانها معمولا 1000 نفر میباشد. این عدد در بین 600 تا 2000 نفر متغیر است. سرانه هر نفر ( در مساحت خود سالن عروسی) بین 75/0 تا 1.5 متر مربع نسبت به چیدمان و تراکم طراحی مبلمان متفاوت است.

2. سطح کیفی معماری تالار در چه حدی باشد؟
نکته بعدی سطح کیفی و میزان پرداخت به جزییات است.
منظور ما در اینجا از سطح کیفی فارغ از سبک معماری پاسخ به این سوال است که تالار تا چه حدی قرار است لوکس باشد؟
بنابر تجارب واحد طرح و ساخت تالار ساز بدیهیست طرح معماری میتواند با طراحی متناسب با هزینه منظقی فضای فاخری ایجاد نماید اما عوامل تاثیر گذار بر این موضوع انتخاب سیستم سازه و مکانیکال ( مخصوصا سرمایش و گرمایش و هوای مطبوع) و میزان جزئیات طراحی نمای بیرونی ( نمای خارجی) تالار پذیرایی و معماری داخلی و مبلمان و اکسسوری آن خواهد بود.

3. رقبای اصلی تالار چه کسانی هستند ؟
حوزه نفوذ تالار های پذیرایی در مقیاس محله یا منطقه یا کل شهر است. این موضوع معمولا توسط واحد تحقیق و توسعه تالارساز رصد میشود. میزان سطح توقعات مشتریان و مزیت رقابتی و نقاط ضعف رقبا برای تعیین استراتژیهای روش ساخت تالار مهم است.
معمولا با برنامه ریزی مناسب و تخصیص درست منابع مالی به اجزای تالار میتوانیم از اقناع مشتری به پرداخت ورودی بیشتر اطمینان حاصل کنیم.( برای مثال طراحی میزان اختصاص منابع مالی با نمای بیرونی، طراحی داخلی لابی و مشاعات و داخل سالنها، مبلمان و اکسسوری و محوطه سازی)

4. بودجه لازم برای ساخت تالار چقدر است؟
اطلاع از براورد مالی هزینه ساخت و مقاطع زمانی که پروژه احتیاج به تزریق پول دارد در برنامه ریزی برای امکان سنجی انجام پروژه و نوع طراحی معماری و تنظیم برنامه
زمان بندی کمک مینماید.
واحد تحقیق و توسعه تالار ساز در مورد پروژه های خاص اقدام به تهیه برنامه fs برای پروژه مینماید.این برنامه میزان هزینه ساخت و مدل در آمدی و بازگشت سرمایه و سوددهی پروژه را نسبت به زمان آورده و برداشت با دقت مناسبی محاسبه میکند.

5. روش برنامه ریزی برای طراحی معماری (آیتمهای تاثیر گذار در تهیه برنامه فاز صفر یا فاز مطالعاتی چیست)؟

متراژ و تناسبات زمین، محدودیتهای سازه پیشنهادی، مدل تامین پارکینگها نسبت به سطح اشغال و تراکم ساخت و فضای باقیمانده در محوطه تالار یا امکان استفاده از فضای بیرون تالار عمدتا در باغ تالار ها، قوانین شهرداری، اقلیم هر منطقه، میزان بودجه اختصاص یافته،
شناخت قوانین شهرداری، ضوابط و مقررات آتش نشانی، ضوابط اداره بهداشت و اماکن و قوانین خود اتحادیه برای اخذ مجوز، شناخت استانداردهای طاحی تالار عروسی که تا حدی با استانداردهای نویفرت متفاوت است ( به علت بومی بودن و روش بهره برداری متفاوت در ایران)، شناخت تجارب بهره برداری از سایر تالارهای عروسی ( در تیم طراحی تالار ساز از ممیزی و نقد صاحبات تالار ها هم استفاده میشود) ، شناخت مدل گردش کار و سیر کولاسیون مهمانان و پرسنل، آشنایی با ظوابط و استانداردهای طراحی آشپزخانه، رعایت مقررات ملی ( مخصوصا مساله استفاده در ست از وال پستها به علت ارتفاع و طول زیاد دیوار تالارها) و دید رو به جلو و تشخیص سلایق فعلی و آتی مشتریان در تعیین برنامه ریزی برای فاز صفر و یک طراحی معماری و برنامه ریزی عملیاتی و تصمیمها نقش مهمی دارند.

 

تهیه شده در واحد تحقیق و توسعه تالار ساز

تالار

 

 

 
»» تعدادی از پروژه های انجام شده توسط گروه طراحان تالارساز:
 
تالار پذیرایی محمد تالار پذیرایی قصرمهستان باشگاه پذیرایی نیاوران تالار پذیرایی کلاسیک تالار پذیرایی امپرادور تالار پذیرایی عالی قاپو
تالار پذیرایی آناهیتا تالار پذیرایی یاس تالار پذیرایی لوتوس رستوران سنتی طاها رستوران شرکت آریاساسول تالار پذیرایی پاسارگاد
مشاهده همه گالری ها         گالری محوطه سازی
 
     
 
نقشه دفتر


آدرس: تهران، سعادت‌آباد، خیابان سی و هفتم، پلاک 24، واحد 4

تلفن: 02122185772 | 02146094891
همراه: 09122785006 | 09125041538
پست الکترونیک: info@ talarsaz.ir
اینستاگرام: arcnova_ir
تلگرام: arcnova_ir

اینستاگرام تلگرام
© کلیه حقوق این وب سایت و آثار درج شده در آن، برای گروه طراحان و معماران تالارساز (تالارلوکس) محفوظ بوده و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

طراحی سایت: مهدی محجوب