تماس با تیم تالارساز دانلود کاتالوگ گالری تصاویر تالارها استاندارد های معماری مشاوره دکوراسیون صفحه اصلی        
  مشاوره، طراحی، اجرا و بازسازی تالارهای پذیرایی  
  »» مراحل ساخت یک تالار پذیرایی چیست؟  
 

برای موفق شدن در انجام هر کاری لازم است مراحل و روند صحیح انجام آن کار را بدانیم. ساخت تالار یک سرمایه گذاری بزرگ به حساب می آید که یک سهل انگاری در روند کار می تواند هزینه های زیادی را بر مالک یا سرمایه گذار تحمیل کند. ما به واسطه سالها تجربه ای که در ساخت و طراحی تالار در تهران و شهرستان ها داریم، می توانیم مراحل کار را همانطور که در عمل پیش می رود برای شما شرح دهیم. بسیاری از مشتریان ما مایلند پیش از شروع همکاری و عقد قرارداد شرح مراحل کار را از ما دریافت کنند. ما به نظر مشتریان احترام می گذاریم و این کار را با رضایت خاطر انجام می دهیم چراکه مهم ترین حق سرمایه گذار یا کارفرما این است که مطمئن و آسوده خاطر پیش رود. شما با دانستن مراحل ساخت یک تالار پذیرایی یا تالار عروسی می توانید با خیال راحت بر مراحل طراحی و ساخت تالار خود نظارت داشته باشید و از انجام صحیح ساخت تالارتان مطمئن شوید.

مرحله اول برای ساخت یک تالار پذیرایی: برآورد هزینه های ساخت

شاید اولین درخواستی که یک سازنده تالار پذیرایی از ما داشته باشد برآورد هزینه برای این کار است. برای برآورد هزینه های لازم برای ساخت یک تالار پذیرایی عوامل زیادی دخالت دارند. در ادامه این عوامل را با هم مرور می کنیم و در انتهای مطلب می توانید به صورت حدودی مبلغی را که برای ساخت یک تالار پذیرایی نیاز دارید محاسبه کنید. واحد تحقیق و توسعه «تالار ساز» در مورد پروژه های خاص برنامه fs تهیه می کند. این برنامه میزان هزینه ساخت و مدل درآمدی و بازگشت سرمایه و سود دهی پروژه را نسبت به زمان هزینه‌ی آورده و برداشت را با دقت مناسبی محاسبه می کند. علاوه بر این شما می توانید با خواندن مقاله ای به نام روش های محاسبه هزینه ساخت تالار عروسی و تالار پذیرایی که توسط تیم «تالار ساز» بر اساس تجربه و منابع به روز نوشته شده است هزینه ساخت تالار پذیرایی خود را برآورد کنید.

مرحله دوم برای ساخت یک تالار پذیرایی:

تهیه و خریداری یک زمین با متراژ مناسب در موقعیت جغرافیایی مناسب

قبل از انجام هر گونه اقدامی برای خرید زمین به چند سوال پاسخ دهید. ظرفیتی که برای تالارتان در نظر دارید چقدر است؟ تالار شما در کدام منطقه و در چه موقعیت جغرافیایی قرار دارد؟ قصد دارید تالارتان را در اطراف شهر بسازید یا داخل شهر؟ پارکینگ یک مسئله مهم برای طراحی یک تالار پذیرایی است. بهتر است زمینی خریداری کنید که اطراف آن برای پارک ماشین فضا داشته باشد. در غیر این صورت برای تعبیه پارکینگ در تالارتان باید متراژ قابل توجهی را به متراژ مورد نیازتان برای ساخت تالار اضافه کنید یا ساختمان هایی 6 یا 7 طبقه بسازید تا بتوانید مسئله پارکینگ را حل کنید.
با این همه حداقل متراژی که برای ساخت تالار عروسی نیاز دارید اگر از لابی بزرگ صرف نظر کنید و فضاهای مورد نیاز تالارتان را در 3 طبقه طراحی کنید، برای ظرفیت 1000 نفر به حدود 800 متر مربع فضا نیاز دارید. این 800 متر مربع برای فضایی حدود 500 متر مربع مساحت هر سالن در دو طبقه، 120 متر مشاعات و 100 متر فضاهای خدماتی در هر طبقه است.
اگر به ساخت یک لابی مناسب و باشکوه هم فکر می کنید به 300 – 500 متر مربع فضا نیاز دارید.

مرحله سوم برای ساخت یک تالار پذیرایی: اخذ مجوزهای قانونی

برای ساخت تالار به مجوزهای قانونی نیاز دارید. برای دریافت این مجوزها در مراحل مختلفی از طراحی و ساخت تالار پذیرایی باید اقدامات لازم را انجام دهید. ابتدا برای دریافت «پروانه ساخت» تالار پذیرایی باید به دفاتر خدمات الکترونیک شهر مراجعه کنید و پرونده تشکیل دهید و درخواست بازدید نمایید. سپس طرح های تفصیلی و بر و کف را ارائه دهید که شامل موقعیت دقیق زمین و مشخصات آن است. پس از انجام مراحل لازم، دستور نقشه برای شما صادر می شود و شما می توانید نقشه معماری تالار خود را طراحی کنید. گرفتن مجوزهای قانونی مراحل مختلفی دارد. در هر مرحله از ساخت نیاز به گرفتن مجوز دارید و مراحل قانونی مختلفی را باید از سر بگذرانید. تیم مجرب و متخصص «تالار ساز» سال هاست که قوانین لازم را می داند و مراحل مورد نیاز در سازمان های قانونی را به درستی و بدون مشکل طی می کند. از این رو مقاله ای مفصل در رابطه با چگونگی مراحل اخذ مجوزهای قانونی برای شما آماده کرده ایم که می توانید اطلاعات تکمیلی مورد نیاز خود را در لینک زیر دریافت کنید.
مراحل قانونی اخذ مجوز ساخت تالار عروسی (سالن پذیرایی)

مرحله چهارم برای ساخت یک تالار پذیرایی: طراحی معمارانه با رعایت قوانین و استانداردها

طراحی معماری یک تالار پذیرایی یک عامل بسیار مهم در موفقیت سرمایه گذاری شما به حساب می آید. طراحی یک تالار پذیرایی از جا نمایی فضاهای مورد نیاز در زمین شما شروع می شود تا طراحی تمام جزییاتی که برای داشتن یک تالار شیک و مناسب به آن نیاز دارید را شامل می شود. جا نمایی فضاها و حل مسائلی مثل محل پارک خودروها، نحوه دسترسی مهمان ها به سالن های تالار و ...، طراحی فضاهای خدماتی و تأسیساتی و جانمایی آن ها به طوری که در دید مهمانان نباشد. طراحی جزییاتی مثل هماهنگی و هارمونی دیوارها و سقف ها، جایگاه ویژه، تناسبات فضاها و طراحی مکان های ویژه شام و عکاسی مهمان ها و عروس و داماد، طراحی نورپردازی و... تمام این ها می تواند در موفقیت تالار شما در جذب مشتری یک عامل بسیار مهم و تأثیر گذار باشد. علاوه بر این شما برای اخذ مجوزهای قانونی نیاز به یک نقشه معمارانه و دقیق دارید که تمام قوانین و استانداردها را رعایت کرده باشد. در این مرحله توصیه ما به شما این است که حتما تهیه نقشه های معماری خود را به متخصصین مجربی بسپارید که کاملا با قوانین و استانداردها آشنا باشند و تمام مراحل طراحی ساخت تالار را می دانند. این کار می تواند هزینه های شما را کنترل کند و شما را با دردسرهای مورد قبول واقع نشدن نقشه ها از سوی سازمان های قانونی رو به رو نکند. تیم «تالار ساز» برای اینکه اطلاعات مورد نیاز شما را درباره طراحی معماری یک تالار پذیرایی فراهم کند مقاله ها‌ی جامعی با عنوان طراحی معماری تالار عروسی (پذیرایی) و طراحی پلان تالار پذیرایی (سالن عروسی) در سایت talarsaz.ir  قرار داده است.

مرحله پنجم برای ساخت یک تالار پذیرایی:

ساخت و نظارت مناسب بر اجرای صحیح پروژه

بلأخره به مرحله اجرا رسیدید. امیدواریم تا به این جا تمام مراحل را به صورت کامل و با کیفیت بالا انجام داده باشید. برای اجرای طرح مورد تأیید، به یک تیم اجرایی نیاز دارید. این تیم می تواند به صورت افراد مختلف توسط شما به کار گذاشته شوند که هماهنگ کردن و نظارت بر آن ها خود مسئله ای است که امیدواریم از پس آن بر بیایید و به راحتی بتوانید مجوزهای لازم و تأییدیه پایان کار ساخت تالار پذیرایی خود را از سازمان های ذیربط دریافت کنید. اما اگر به دنبال دردسر نمی گردید و هزینه، زمان و کیفیت ساخت تالار پذیرایی خود را همزمان با هم می خواهید می توانید تلفنتان را بردارید و با تیم اجرایی «تالار ساز» تماس بگیرید. تیم «تالار ساز» از پروژه‌ی شما بازدید می کند، اطلاعات اولیه را در اختیارتان قرار می دهد و با شما یک قرارداد اولیه می بندد. زمین یا ساختمان موجود شما را برداشت می کند هزینه را برآورد کرده و نقشه های 2D و 3D را برای شما آماده می کند. یک برنامه زمانبندی به شما تحویل می دهد، مرحله اجرا را شروع کرده و زمان ساخت را کنترل می کند. در نهایت نظارت و کنترل کیفی ساخت و یا مدیریت پیمان را نیز به عهده می گیرد تا مطمئن شود شما بدون دردسر یا پرداخت هزینه اضافی یا از بین رفتن زمانتان به کیفیت مورد نظرتان خواهید رسید و ساخت تالار پذیرایی خود را با موفقیت به اتمام خواهید رساند.مراحل ساخت یک تالار پذیرایی چیست

 

 
»» تعدادی از پروژه های انجام شده توسط گروه طراحان تالارساز:
 
تالار پذیرایی محمد تالار پذیرایی قصرمهستان باشگاه پذیرایی نیاوران تالار پذیرایی کلاسیک تالار پذیرایی امپرادور تالار پذیرایی عالی قاپو
تالار پذیرایی آناهیتا تالار پذیرایی یاس تالار پذیرایی لوتوس رستوران سنتی طاها رستوران شرکت آریاساسول تالار پذیرایی پاسارگاد
مشاهده همه گالری ها         گالری محوطه سازی
 
     
 
نقشه دفتر


آدرس: تهران، سعادت‌آباد، خیابان سی و هفتم، پلاک 24، واحد 4

تلفن: 02122185772 | 02146094891
همراه: 09122785006 | 09125041538
پست الکترونیک: info@ talarsaz.ir
اینستاگرام: arcnova_ir
تلگرام: arcnova_ir

اینستاگرام تلگرام
© کلیه حقوق این وب سایت و آثار درج شده در آن، برای گروه طراحان و معماران تالارساز (تالارلوکس) محفوظ بوده و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

طراحی سایت: مهدی محجوب